Pēc vērienīgas pārbūves Lielupē atklāts tenisa centrs “Lielupe”, tam kļūstot par modernāko tenisa centru Baltijā. 

image

Jauna, starptautisko sacensību standartiem atbilstoša slēgtā tenisa laukumu halle, atvērtie tenisa laukumi, mūsdienu prasībām atbilstoša infrastruktūra ir daļa no uzlabojumiem, kas ļaus gan organizēt starptautiska mēroga tenisa sacensības, gan ikdienā būs pieejama veselīga dzīvesveida entuziastiem.

 

Pēc rekonstrukcijas valsts pārvaldībā esošais tenisa centrs “Lielupe” spēj uzņemt no 400 līdz 500 spēlētāju dienā un nodrošināt vairāk nekā 50 dažāda līmeņa starptautisku turnīru norisi gadā. Ikdienā centra pakalpojumus izmantos ne tikai Latvijas Tenisa savienības sportisti un nacionālā tenisa izlase, bet arī bērni, jaunieši un citi tenisa entuziasti.

 

Tenisa centra pārbūve veikta četrās kārtās. Otrās un trešās kārtas ietvaros uzbūvēta mūsdienīga slēgtā tenisa laukumu halle, kas savienota ar veco, padomju laikos būvēto ēku. Jaunuzbūvētajā hallē atrodas 4 tenisa laukumi, 3 skvoša korti, pludmales tenisa laukums un telpas fitnesa un trenažieru zālēm. Rekonstruēta arī 1989. gadā būvētā slēgtā tenisa halle, veicot tās būvkonstrukciju, inženierkomunikāciju un administratīvā korpusa iekštelpu pārbūvi, kā arī energoefektivitātes uzlabošanu.

 

Pirmās kārtas ietvaros, kas noslēdzās pērn, tika izbūvēti 9 āra tenisa laukumi, 8 no tiem ir ar tenisīta segumu. Viens no laukumiem ar mīksto segumu ir aprīkots ar skatītāju tribīnēm un sacensībām atbilstošu apgaismojumu. Tika izbūvēta arī saimniecības infrastruktūra, veikta teritorijas labiekārtošana, kā arī ierīkota autostāvvieta un inženierkomunikācijas. Pārbūves ceturto kārtu īstenoja Jūrmalas pilsētas pašvaldība un tās uzņēmums “Jūrmalas ūdens”, veicot lietus ūdens kolektora rekonstrukciju O.Kalpaka prospektā, pārbūvējot infrastruktūru no ēkas O.Kalpaka prospektā 16 (tenisa centrs) līdz Vikingu ielai.

 

Tenisa centra “Lielupe” rekonstrukcijas otrajai un trešajai kārtai no valsts budžeta piešķirti vairāk nekā 9,8 milj. eiro, kam papildus piesaistīts Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums 1,4 milj. eiro apmērā ēku energoefektivitātes paaugstināšanai. Otrās un trešās kārtas būvdarbus veica pilnsabiedrība VRM, kurā apvienojušies divi būvuzņēmumi  – SIA "Riga-rent" un SIA "Velve AE”.

 

Kopš 1992.gada tenisa centram ir nacionālās sporta bāzes statuss, kopš 2017.gada 100% kapitāla daļu īpašumtiesību turētājs ir Izglītības un zinātnes ministrija.