Guntis Valneris uzvar Latvijas čempionātā 64-lauciņu dambretē
Publicēts: trešdiena, 26.februāris, 2020
Kategorija: Sports
Autors: Raivis Paegle - Latvijas Dambretes federācija

20.–23.februārī Rīgā norisinājās Latvijas čempionāta finālturnīrs 64-lauciņu dambretē, kurā piedalījās 10 dalībnieki, no kuriem automātiski finālturnīram bija kvalificējušies 3 iepriekšējā gada uzvarētāji un 7 dalībnieki pēc atlases turnīra.

image

Finālā piedalījās Rīgas, Jūrmalas, Salaspils, Tīnūžu, Dobeles, Bauskas un Jelgavas pilsētas. Sacensībās piedalījās arī pagājušā gada uzvarētājs Jūrmalas lielmeistars Guntis Valneris, kurš tikai salīdzinoši nesen atsāka piedalīties 64-lauciņu dambretes turnīros, jo viņa pamata spēles elements ir starptautiskā jeb 100-lauciņu dambrete, kurā viņš pasaules čempionātā oktobrī ieguva bronzas medaļu.

 

Neskatoties uz Valnera salīdzinoši nelielo pieredzi 64-lauciņu dambretē, viņa priekšrocības praktiskajos spēles elementos taktikā un pozīcijas kalkulēšanā nekur nepazūd, un 64-lauciņu dambretē tās ir vēl izteiktākas. Guntim izdevās to pierādīt ne tikai iepriekšējā gada Latvijas čempionātā, kur tikai izcīnītas 6 uzvaras un 3 neizšķirti, bet vēl iespaidīgāk tas padevās šī gada Latvijas čempionātā, kurā tika izcīnītas 8 uzvaras un 1 partijā tika nospēlēts neizšķirti.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE