11. jūlijā Jūrmalā norisināsies Pasaules kausa posms ielu vingrošanā
Publicēts: piektdiena, 10.jūlijs, 2020
Kategorija: Sports

Sestdien, 11. jūlijā, plkst. 14:00, Majoru pludmalē notiks Pasaules kausa posms ielu vingrošanā. Pasākums pulcēs 25 labākos ielu vingrotājus no 8 valstīm. Sacensības Jūrmalā ir viens no 10 Pasaules kausa posmiem, kas šogad norisināsies visos pasaules kontinentos. Katra posma uzvarētājs kvalificēsies finālsacensībām, kas notiks gada beigās Helsinkos.

image

Katram no Pasaules kausa posmiem notiek sīva atlase – maksimālais dalībnieku skaits katrā posmā ir 25 atlēti un tikai uzvarētājs kvalificējās Pasaules kausa finālam Helsinkos. 11.jūlijā plkst.14.00 norisināsies arī tautas klases sacensības ielu vingrošanā, kurā varēs piedalīties visi gribētāji un tiks noskaidroti labākie spēka un frīstaila kategorijā sievietēm, junioriem, juniorēm un vīriešiem.

 

Latviju Pasaules kausa posmā Jūrmalā kopā pārstāvēs seši dalībnieki: Dmitrijs Širājevs, Ingus Brīnums, Aleksandrs Kaminskis, Vlads Djomins, Gvido Bērziņš un Edgars Lazdiņš. Par favorītu starp mājiniekiem tiek uzskatīts Dmitrijs Širājevs, kurš iepriekšējā sezonā ir ieņēmis vairākas godalgotās vietas starptautiskās ielu vingrošanas sacensībās. Vēl Jūrmalas posmā startēs labākie ielu vingrotāji no Dānijas, Izraēlas, Somijas, Ukrainas, Čehijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Igaunijas.

 

Profesionāļu klases dalībnieki sacentīsies frīstaila kategorijā, savukārt skatītāji varēs sacensties tautas klases spēka un frīstaila sacensībās. Jūrmalas posmu, kā arī pārējos 10 pasaules posmus un finālu, kas norisināsies gada beigās Helsinkos, rīko Latvijā dibinātā Pasaules Ielu vingrošanas federācija.

 

“Latvija ir bijusi starta vieta un joprojām ir mājvieta visai lielajai ielu vingrošanas kustībai pasaulē,” uzsver Pasaules Ielu vingrošanas federācijas prezidents Māris Šlēziņs. “Nu jau tradicionāli reizi gadā esam gatavi piedāvāt visiem Latvijas ielu vingrošanas faniem to, kas viņiem pienākas, pateicībā par visu atbalstu un uzticību kopš 2009. gada.”

 

Dalībnieku vidū no citām valstīm ir 2013.gada pasaules čempions ielu vingrošanā Andžejus Žilo un 2015.gada Pasaules čempionāta 2.vietas ieguvējs Roberts Polonski no Lietuvas, kā arī 2016.gada Pasaules kausa kopvērtējuma trešās vietas ieguvējs soms Edgar Zindoga. Starp dalībniekiem ir arī 2019.gada nacionālo čempionātu uzvarētāji Jasper Neuman no Dānijas, Artjom Vladislav no Ukrainas, Karl Nidas no Igaunijas un Patrik Cerny no Čehijas.

 

Pasākuma apmeklētāji varēs atbalstīt savus favorītus, piedaloties skatītāju simpātijas balvas noteikšanā. Pēc iepriekšējās pieredzes parasti šo balvu saņem tie dalībnieki, kuri paralēli spēcīgu ielu vingrošanas elementu izpildei neaizmirst arī par publikas izklaidēšanu.

 

Pasaules kausa posms norises laikā apmeklētāji varēs piedalīties dažādos konkursos, baudīt populāru Latvijas DJ uzstāšanos un citu mākslinieku priekšnesumus.

 

Pasaules kausa posma ielu vingrošanā atbalsta Jūrmalas pilsētas dome, Kenguru Pro, Latvijas Tautas Sporta Asociācijā un Hotel Eiropa. Pasākumu rīko Pasaules ielu vingrošanas federācija kopā ar Latvijas ielu vingrotāju biedrību un Latvijas ielu vingrošanas federāciju.

 

Par Pasaules Ielu vingrošanas federāciju

2011.gadā Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrības vadītājs Māris Šlēziņš pēc vairāku gadu aktīvas darbības ielu vingrošanā nolēma izmēģināt spēkus ielu vingrošanas sporta veida attīstību visā pasaulē, kas 2011.gadā rezultējās ar pirmo Pasaules čempionātu ielu vingrošanā. Tajā kopā ar saviem līdzgaitniekiem pulcējās spēcīgākie ielu vingrotāji no 10 valstīm. Pēc šī pasākuma arī oficiāli tika parakstīts memorands par Pasaules Ielu vingrošanas federācijas izveidi, un tika atvērta jauna lapa mūsdienu sporta vēsturē. Māris Šlēziņš ar domubiedriem neapstājās pie sasniegtā un 2012. un 2013.gadā Rīgā rīkoja arī otro un trešo Pasaules čempionātu ielu vingrošanā, kurā pulcēja attiecīgi jau spēcīgākos 20 un 30 valstu ielu vingrotājus. Kopš 2014.gada Pasaules čempionāts pārceļoja uz Krievijas galvaspilsētu Maskavu, kur Māra Šlēziņa komanda rīkoja Pasaules čempionātu ielu vingrošanā Olimpiskajā Lužņiku arēnā, pulcējot 65 valstu spēcīgākos ielu vingrotājus.

 

2013.gadā Pasaules kauss tika rīkots 7 posmos, aptverot Taivānu, ASV, Krieviju, Spāniju, Norvēģiju, Horvātiju un Vāciju. 2014.gadā tika rīkoti jau 10 posmi, kur esošajiem posmiem pievienojās Austrālija, Dienvidāfrikas Republika un Venecuēla. Kopš 2016 gada interese par Pasaules kausa posmu rīkošanu bija tik liela, ka sacensības izaugušas jau līdz 18 posmiem 2019.gadā – klāt nākušas sacensības Marokā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Ķīnā, Hongkongā, Ēģiptē, Meksikā, Portugālē, Polijā, Francijā, Itālija, Portugālē un arī Latvijā. Šogad Pasaules kauss notiek 10 valstīs ar Super finālu Helsinkos.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE