Noslēdzies Pasaules kausa posms ielu vingrošanā Jūrmalā
Publicēts: pirmdiena, 13.jūlijs, 2020
Kategorija: Sports
Autors: Māris Šlēziņš - Pasaules ielu vingrošanas federācija

Sestdien, 11. jūlijā, Majoros aizvadīts viens no desmit Pasaules kausa posmiem ielu vingrošanā. Desmit valstu dalībnieku konkurencē uz Pasaules kausa finālu Helsinkos kvalificējās Lietuvas ielu vingrošanas uzlecošā zvaigzne Titas Janevičas. Astoņpadsmit gadus vecais Inguss Brīnums no Latvijas ierindojās augstajā trešajā vietā.

image

Majoros notikušais posms pulcēja 26 labākos ielu vingrotājus no desmit valstīm. Katrs dalībnieks trijos divu minūšu ilgos raundos centās pārsteigt kvalificēto starptautisko žūriju un skatītājus ar ielu vingrošanas elementiem, kuru būtība ir – pretoties zemes gravitācijas spēkam. Žūrija vērtēja statisko un dinamiskāko ielu vingrošanas elementu izpildi, šo elementu kombinācijas un katra dalībnieka stilu.

 

Jūrmalā notikušā posma uzvarētājs kvalificējās Pasaules ielu vingrošanas kausa Super finālam, kas notiks šā gada decembrī Helsinkos. Šoreiz ar 5.5 punktu pārsvaru uzvarēja lietuvietis, viens no titulētākajiem jaunajiem ielu vingrotājiem, 2019. gada Pasaules kausa finālists Titas Janavičius, kurš trijos sacensību raundos izpelnījās 24 punktus, kā arī skaļākos skatītāju aplausus. Otro vietu ar 18.5 punktiem ieguva harizmātiskais publikas mīlulis Rokas Tamašauskas no Lietuvas. Ar 16 punktiem trešo vietu ieguva astoņpadsmit gadus vecais valmierietis Inguss Brīnums. Fināla raunda piecinieku ar ceturto vietu un 15.5 punktiem noslēdza Karls Nidas no Igaunijas, un piektajā vietā ar 12.5 punktiem ierindojās mājinieks Gvido Bērziņš.

 

Dienas gaitā notika arī tautas klases sacensības ielu vingrošanā, kurā divās vecuma grupās sacentās vīrieši un sievietes kopējā ieskaitē ielu vingrošanas spēka kategorijā. Spēka kategorijā junioru konkurencē līdz 18 gadiem uzvarēja Kārlis Šteins, savukārt vīriešu kategorijā nepārspēts palika Eduards Paškovs. Sieviešu kategorijā uzvarēja Estere Janaviča.

 

Pasākumu rīko Pasaules Ielu vingrošanas federācija kopā ar Latvijas Ielu vingrotāju biedrību. Pasaules kausa posma ielu vingrošanā atbalsta Jūrmalas pilsētas dome, Kenguru Pro, Latvijas Tautas Sporta Asociācija, un Hotel Eiropa.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE