Lijcs ar pārliecinošu uzvaru iesāk 2020.gada sezonu
Publicēts: trešdiena, 15.jūlijs, 2020
Kategorija: Sports

Pagājušās nedēļas nogalē Alūksnē svinīgi tika atklāta 2020.gada ūdens motorsporta sezona, kurā Formula 4 konkurencē uzvaru izcīnīja Ņikita Lijcs.

image
Attēla autors: 55ART

Nav noslēpums, ka šīs pirmās sacensības tika ilgi gaidītas, tāpēc katra komanda darīja visu, lai  parādītu savu labāko sniegumu.

 

Sacensību dienā, 11.jūnijā, laika prognoze nevēstīja par neko labu - spēcīgs vējš, lietus un iespējams negaiss, tomēr Latvijas Ūdens Motorsporta federācija pieņēma dalībniekiem pozitīvu lēmumu - sacensības būs.

 

Viens no sacensību titulētākajiem ātrumlaivu pilotiem Ņikita Lijcs šo sezonu Latvijā iesāka ar Formula 4 ātrumlaivu. Kā atzīst pats sportists: ''Mums svarīgi bija izpildīt visus mājasdarbus - sagatavot laivu, būt fiziskā un mentālā gatavībā, lai ir pārliecība, ka esam gatavi tikai labākajiem rezultatiem!'' Tieši to sportistam arī izdevās parādīt. Jau pirmajā braucienā Lijcs ar ievērojamu izrāvienu apsteidza savus konkurentus un visas sacensības laikā noturēja stabilu 1. pozīciju. Uzreiz pēc brauciena Lijcs dalījās savās sajūtās: ''Esam priecīgi un gandarīti par rezultātu, izdevās noturēt pirmo pozīciju, bet sacensības vēl nav beigušās! Vējš ir jūtami pieņēmies spēkā, tāpēc mūsu stratēģija šobrīd ir netrakot, braukt mierīgi un  darīt visu iespējamo, lai finišā būtu uzvara!'' 

 

Lijca prognozes piepildījās, un arī pārējos divos braucienos viņš uzreiz ar lielu attālumu atrāvās priekšā konkurentiem, nosargāja savu pozīciju un finišēja pirmais. Lijcs atzina, ka sezonu sākt ar uzvaru ir patiesi motivējoši, jo tas parāda ieguldīto laiku un enerģiju sezonas starplaikos.

 

Sacensību uzlecošā zvaigzne bija Nikita Lijca audzēknis Otto Varkalis. Jaunietis, kurš ir tikai 9 gadus vecs, šogad debitēja savās pirmajās ātrumlaivu sacensībās JT250 klasē un izcīnija uzvaru. Varkalim šī ir 3.sezona komandā un jau no 6 gadu vecuma viņš trenējas Formula Future Delfīnu klasē, kas ir pirmā sagatavošanās klase, uzsākot ātrumlaivu pilota apmācības. Ar izcīnīto uzvaru un Otto Varkaļa sasniegumiem lepojas viņa treneris Nikita Lijcs: ''Esmu no tiesas lepns par savu audzēkni! Mēs esam daudz strādajuši, trenējušies, gatavojuši tehniku un redzam, ka ieguldītais laiks un enerģija ir atmaksājušies. Uzvara savās pirmajās lielajās Formulas sacensībās ir visas komandas uzvara!'' Otto Varkalis pagājušajā gadā tika nominēts kā gada uzlecošā zvaigzne Jūrmalas pilsētas gada balvai sportā, un ir lielas izredzes, ka šogad viņš izcīnis arī uzvaru šajā kategorijā. 

 

Šo sezonu Lijcs startēja zem jaunas, šogad izveidotas komandas ''W4 Jurmala racing team'', zem kuras ir apvienojušās Lijca vecā komanda ''Jurmala racing team''un Liepājas komanda ''W4 racing''. Komandu sacensībās Alūksnē pārstāvēja 7 braucēji 5 klasēs.

Sacensību rezultāti:

Nikita Lijcs Formula 4 1.vieta

Otto Varkalis JT250,kuram šī bija debija ātrumlaivās ieguva 1.vietu

Komandas biedrs no Lietuvas Naglis Riabko GT15, kuram šī bija debija ieņēma 11.vietu

Edgaras Riabko Formula 2 1.vieta

Paulius Stainys Formula 4 2.vieta

Jānis Zariņš GT15 6.vieta

Renārs Eglītis SN550 1.vieta

 

Jaunapvienotā komanda komandu kopvērtējuma ieskaitē ieņēma godpilno 2.vietu, pa priekšu palaižot pagājuša gada čempionus Alūksnes komandu. Par apvienošanos ar Liepājas komandu Lijcs saka, ka: ''Viens nav cīnītājs. Apvienojot kopīgus spēkus, mēs zinām, ka varam uzrādīt un sasniegt daudz vairāk. Mūsu komandai ''W4 Jūrmala racing team'' ir lieli mērķi, gan kolektīvi, gan individuāli sasniedzot augstus rezultātus Eiropā un pasaulē.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE