Valters Zviedris startēs Aurum 1006 km izturības sacensībās Palangā
Publicēts: trešdiena, 15.jūlijs, 2020
Kategorija: Sports
Autors: Aigars Zviedris - V. Zviedra menedžeris

Jūrmalas autosportists, Latvijas izlases pārstāvis 2019. gada “FIA Motoru Sporta spēlēs”, pieckārtējs Latvijas čempions kartingā un Latvijas sporta meistars Valters Zviedris būs vienīgais Latvijas autosportists, kurš startēs 1006 km garajās izturības sacensībās Palangā, Lietuvā.

image

Attēlā: Valters Palangā startēs ar dzeltenu automobili Seat Cupra.

 

Tur viņš sacentīsies ar vairāk nekā 100 autosportistiem no Lietuvas, Igaunijas un Lielbritānijas, kuri pilotēs 30 jaudīgus spēkratus – Porsche, Lamborghini, BMW, VW TCR, Seat TCR, u.c. iespaidīgas automašīnas. Šīs tradicionālās autošosejas sacensības uz autostrādes izveidotajā autotrasē Lietuvas kūrortpilsētas Palangas pievārtē norisināsies jau 21. reizi.  Šīs sacensības parasti ilgst apmēram 8-9 stundas un līdz brīdim, kad līdera auto pārsniedz 1006 km robežu, tās var pielīdzināt Baltijas “Le Mans” sacensībām.

 

Tas ir viens no lielākajiem notikumiem Lietuvas autosportā, kura laikā norisinās arī dažādas citas autosporta disciplīnas, kā drifts, dragreiss un citas sacensības. Vairāk informācijas par šo pasākumu šeit: https://racing.lt/en.

 

Valters šogad turpina sadarbību ar pagājušā gada Baltijas un Ziemeļeiropas zonas - NEZ čempionkomandu – “DHL/Čapkauskas Racing”, kuras sastāvā viņš pagājušajā gadā veiksmīgi debitēja TCR klasē, izcīnot otro vietu klasē un trešo vietu absolūtajā ieskaitē “Riga Summer Race 2019” sacensībās Biķernieku trasē, tā palīdzot kaldināt komandas uzvaru 2019. gada kopvērtējumā.

 

Katras izturības sacensībās startējošās komandas sastāvā parasti ir trīs līdz četri sportisti. Šogad kopā ar Valteru startēs gados jaunie Titas Čapkauskas, komandas īpašnieka Ramūnas Čapkauskas 18 gadīgais dēls, un tikai 17 gadus jaunais, bet talantīgais Henrikas Mtijošaitis un pieredžejušais Audrius Stasiulevičius. Uz starta, lai cīnītos par uzvaru, stāsies 28 komandas un starp tām 4 jaudīgās TCR klases automašīnas, kur ar SEAT Cupra TCR-DSG startēs arī jūrmalnieks ar saviem komandas biedriem.

 

Jāatzīmē, ka šī gada sacensību plānus un kalendāru būtiski ir ietekmējusi mums visiem labi zināmā pandēmija, bet Valters tās laikā aktīvi trenējās digitālajā vidē – cīnoties par pjedestāla vietā Simulatoru sacensībās gan ar Legend Cars, gan dažās citās virtuālajās sacensībās ar GT un citu klašu šosejas spēkratiem. Simulatoru sacensības šī “Lock Down” laika dēļ piedzīvoja strauju popularitātes uzplaukumu un tehnoloģisku lēcienu, vēl vairāk pietuvinot virtuālo vidi reālajai un radot ļoti labus treniņu rīkus nākotnei.

 

Lai būtu labā sportiskajā formā, Valters jau paspējis startēt arī divos Latvijas kartinga čempionāta posmos Sporta kompleksā 333 un pagājušās nedēļas nogalē Smiltenē. Lai gan kartings Valteram vairs nav prioritārais sports, tas ir ļoti laba fiziskās sagatavošanās procesa sastāvdaļa startiem autošosejā. Abos pirmajos posmos ir izdevies uzvarēt kvalifikācijas un priekšfināla braucienos, bet finālos šogad piedzīvotas nelielas tehnikas regulējumu kļūdas, un tādēļ finišs sasniegts attiecīgi 4. un 2. vietās. Uzvaru pagaidām nav, bet no kopvērtējuma līdera Igaunijas vadošā DD2 klases braucēja un Valtera konkurenta no bērna kājas Ragnara Veerusa kopvērtējumā Valters atpaliek vien 6 punktus un tas nozīmē, ka mēs vēl pacīnīsimies par uzvaru Latvijas kartinga čempionāta kopvērtējumā un par iespēju pārstāvēt mūsu valsti “Rotax Grand Finals 2019” sacensībās, kuras pārceltas no Bahreinas uz labi zināmo Portimao trasi Potugālē. Valters ar kartu startē klasē Rotax DD2, kas ir aprīkota ar pašiem jaudīgākajiem Rotax 34 Zs kartinga dzinējiem ar diviem pārnesumiem. Jūrmalnieks šogad kartinga sacensībās pārstāvēs “Birel ART Baltics” komandas krāsas un startēs ar Birel ART kartingu.

 

Šogad Valters plāno startēt arī divās NEZ6H izturības sacensībās Pērnavā un Rīgā, kā arī Somijas un NEZ čempionātos ar Legend Cars automašīnām. Pirmais šī gada Somijas čempionāta posms plānots 1.augustā jaunajā, tikko atklātajā  “Kymi ring” trasē netālu no Kuovala pilsētas Somijā.

 

Valters un Komanda izsaka pateicību Jūrmalas pilsētas domei par ilggadēju atbalstu sacensību dalības maksu segšanā, kā arī pārējiem komandas sponsoriem/atbalstītājiem – SIA “Optibet”, “Laimz.lv”, “Gatorz Eyewear Europe”, “Joker Klubs”, ”I-Con”, “KDM Print”, “Rosenso Marketing”, “2BCreative”, “IAuto.lv” un citiem.

                  

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE