Par uzvarētājiem Jūrmalā kļūst Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs un Tīna Laura Graudina/Anastasija Kravčenoka
Publicēts: pirmdiena, 20.jūlijs, 2020
Kategorija: Sports

“ERGO Open 2020” Latvijas čempionāta otrajā posmā pludmales volejbolā Jūrmalā pie uzvarētāju titula tika abi posma vēstnieki – jūrmalnieki Aleksandrs Samoilovs un  Tīna Laura Graudina, kuri talkā ņēma savus ierastos pāriniekus, attiecīgi Jāni Šmēdiņu un Anastasiju Kravčenoku.

image

“ERGO Open 2020” posma finālā Jūrmalā vīriešiem ar pirmo numuru izsētie Edgars Točs un Mārtiņš Pļaviņš ar 1-2 (14:21, 27:25, 10:15) piekāpās turnīra otrajam duetam Jānim Šmēdiņam/Aleksandram Samoilovam.

“Pirmais sets sanāca diezgan labs, bez savām kļūdām. Dabūjām bumbas aizsardzībā. Pirmais sets bija diezgan viegls,” mača gaitu LTV7 kameru priekšā komentēja Šmēdiņš. “Otrajā vēl seta vidū dominējām, bet otrajā pusē divus – trīs vieglos punktus atdevām pretiniekiem. Viņi, protams, arī māk spēlēt. Ļāvām viņiem sākt spēlēt, paši pieļāvām pāris kļūdas, un sets tika viņiem. Trešo atkal iesākām labi un tā noturējām līdz beigām. Esam apmierināti.”

“Vajadzēja vinnēt divos setos, bet skatītāji pieprasīja trešo,” par spēlēšanu savu skatītāju priekšā teica Samoilovs. “Tas spieda, bet svarīgākais, ka uzvarējām. Un skatītājiem bija ļoti laba spēle ar daudzām aizsardzībām un labām izspēlēm. Viņi izbaudīja augstākās klases volejbolu.”

Spēlē par 3. vietu divu Lietuvas duetu cīņā Patriks Stankevičus/Audrjus Knašs (6.) atspēlējās no seta deficīta un ar 2-1 (21:23, 21:16, 17:15) pārspēja ar desmito numuru izliktos Arturu Vasiļjevu un Robertu Juhņeviču, kuri ceturtdaļfinālā pārliecinoši pieveica turnīra ceturto pāri Mihailu Samoilovu/Aleksandru Soloveju.

Sievietēm uzvarēja turnīra galvenās favorītes Tīna Laura Graudina un Anastasija Kravčenoka, kas finālā ar 2-0 (21:18, 21:10) pieveica ar trešo numuru izsēto Lietuvas pāri Ievu Dumbauskaiti/Gerdu Grudzinskaiti, kas pirmajā posmā Ventspilī ieņēma trešo vietu.

“Tīna labi nospēlēja – salika blokus un “saidautu” noturēja, jo serve lietuvietēm bija laba. Un vairākas reizes viņa man cēla no augšas,” sajūsmināta par pārinieces spēli sarunā ar televīzijas kanālu LTV7 bija Kravčenoka.

“Man šķiet, ka Nastjas serves ir tādas, ka es pie tīkla varu vienkārši atpūsties,” ar komplimentiem pāriniecei atbildēja Graudiņa. “Un tik daudz aizsardzībā viņa paņēma augšā. Nebiju gaidījusi, ka lietuvietes tik labi spēlēs, bet mēs ļoti labi tikām ar to galā.”

Cīņā par 3. vietu turnīra otrie numuri – Varvara Brailko un Anete Namiķe ar 2-1 (20:22, 21:16, 15:8) apspēlēja Igaunijas spēcīgāko duetu Helēne Hollasa/Līsa Sometsa (6).

“Sen nav bijušas tik sīvas cīņas kā šī pret igaunietēm. Palīdzēja skatītāji. Lai arī viņu skaits ir ierobežots, trešajā setā ļoti, ļoti varēja just skatītāju atbalstu,” par bronzas maču pēc spēles LTV7 kanālam teica Namiķe. “Lielāks prieks gan ir par otro vietu pirmajā posmā Ventspilī, kas bija veiksmīgāks.”

Otrajam Latvijas čempionāta posmam bija pieteicies duetu rekordskaits – 41 komanda vīriešu konkurencē un 27 dueti – sieviešu.

Šosezon Latvijas čempionātā “ERGO Open 2020” pludmales volejbolisti sacenšas četros posmos un finālā. Fināla posmā 16. augustā Cēsīs, izpaliekot spēlētājiem no citām valstīm, tiks kronēti 2020.gada Latvijas čempioni pludmales volejbolā.

Jau astoto gadu par aizraujošu čempionāta norisi palīdz gādāt Latvijas pludmales volejbola čempionāta ģenerālsponsors – apdrošināšanas sabiedrība ERGO. Čempionātu atbalsta Ventspils, Jūrmalas, Saulkrastu, Daugavpils un Cēsu pilsētas domes.

Ieeja uz visām “ERGO Open 2020” spēlēm ir BEZ MAKSAS, tāpēc līdzjutēji ir aicināti klātienē izbaudīt augstas klases pludmales volejbola spraigās spēles, piedalīties konkursos, kā arī baudīt labu mūziku un karsējmeiteņu uzstāšanos. Atgādinām, ka ievērojot Latvijas valdības noteiktos drošības pasākumus skatītāju vietu skaits klātienē ir ierobežots, un ierasti pilnas skatītāju tribīnes šogad nedrīkst būt. Visas svētdienas spēles tiešraidē ir pieejamas TV kanālos – LTV7 un Sportacentrs.com TV.

Vairāk informācijas par “ERGO Open” turnīriem: volejbols.lv/pludmales-volejbols