Svētdien, 27.septembrī, jau desmito reizi Majoru pludmalē norisinājās Jūrmalas skriešanas svētki. Jūrmalas skriešanas svētki ir unikāls tautas sporta pasākums, kas pulcē visu vecumu skriešanas un nūjošanas entuziastus un profesionāļus, turklāt vienīgais skriešanas masu pasākums, kura distances ir izvietotas pludmales smiltīs.

image

“Esam gandarīti, ka aktīvā atpūta ir kļuvusi par iemīļotu laika pavadīšanu Latvijas ģimenēm. Sveicam visus uzvarētājus, taču gribētu norādīt, ka uzvarētāji ir visi, kuri pieveica izvēlētās distances,” pēc pasākuma atzina organizatoru Maratoni.lv  pārstāvis Arnis Lazdiņš.

 

Skriešanai bija paredzētas trīs distances, kas izvietotas pludmales smiltīs – piecu un desmit kilometru skrējiens bez vecuma ierobežojuma un īpašā 0,5–1 kilometra distance bērniem. Desmit kilometru distanci visātrāk pievārēja Andrejs Dmitrijevs, sieviešu vērtējumā ātrākā bija Elīna Barone. Piecu kilometru distancē uzvarētājs bija Aigars Feteris, bet starp sievietēm uzvarēja Invida Mauriņa.

 

Nūjošanā desmit un 21 kilometra distancē dalībnieki sacentās trīs dažādās distancēs sieviešu un vīriešu konkurencē, par uzvarētājiem 21 km distancē tiesneši atzina Andri Zībergu. Sieviešu konkurencē – Lindu Kubiloviču. 10 km distancē starp vīriešiem uzvarēja Feoktists Pušņakovs, starp sievietēm – Baiba Bolgzda. Savukārt piecu kilometru distancē uzvaras laurus plūca Artūrs Pušpurs un Lote Lea Gaile.

 

Visi finišētāji balvā saņēma Jūrmalas skriešanas svētku piemiņas medaļu. Par labu noskaņojumu sacensību laikā rūpējās viens no populārākajiem sporta pasākumu vadītājiem Lauris Lizbovskis, savukārt pasākuma muzikālo noformējumu nodrošināja DJ Ed Veto.

 

Jūrmalas skriešanas svētkus organizē Maratoni.lv sadarbībā ar Latvijas tautas sporta asociāciju, uz svētkiem aicina Jūrmalas pilsēta.