Jūrmalas Sporta skolas audzēkņi Jūlijs Kaugars un Jēkabs Čodars, pateicoties veiksmīgiem startiem 2020. gada Latvijas un starptautiskajās burāšanas sacensībās, šogad atkal ir iekļauti Latvijas Optimist jahtu klases izlases sastāvā un dosies uz Pasaules čempionātu Optimist jahtu klasē, kas no 30. jūnija līdz 10. jūlijam notiks Itālijas pilsētā Riva del Garda.

image

Attēlā: burātājs Jūlijs Kaugars.

 

Vēl pieci Jūrmalas Sporta skolas burātāji - Gabriels Civjans, Ansis Čodars, Elza Ciema, Alise Rupenheite un Elizabete Lībķena - ir iekļauti Latvijas Optimist jahtu klases izlasē ar tiesībām pārstāvēt Latviju 2021. gada Optimist klases Eiropas čempionātā, Spānijas pilsētā Kadizā.

 

Jūlijs Kaugars jau marta beigās dosies uz Itāliju, lai piedalītos dalībnieku skaita ziņā pasaulē lielākajās Optimist jahtu klases sacensībās “39th Lake Garda Meeting 2021”, kas notiks Pasaules čempionāta akvatorijā. Jūnija sākumā no 8. līdz 11. datumam Gardā notiks “Youth centenary Regatta”, lai visu valstu komandas varētu sagatavoties Pasaules čempionātam un iepazīt akvatoriju.

 

Uz šo regati kopā ar saviem treneriem Ināru un Juri Aiļiem brauks arī pārējie pieci Latvijas izlasē iekļautie Jūrmalas burātāji, jo Gabriels Civjans un Elza Ciema ir komandas rezervisti. Šāda pieredze dos lielu potenciālu turpmākajā izaugsmē, jo jūlija beigās plānots piedalīties Optimist jahtu klases Ziemeļvalstu čempionātā, kas no 24. līdz 31. jūlijam norisināsies Helsinku akvatorijā.