Šobrīd ar pašvaldības atbalstu Jūrmalas Futbola skola (JFS) piedāvā bezmaksas treniņus profesionālās un interešu ievirzes futbola programmās vecuma grupās no U5 līdz U16. Jebkuram bērnam ir pieejams ekipējums un nodrošināti piemēroti treniņu apstākļi. Nodarbības ir paredzētas gan bērniem, kuri vēlas aktīvi pavadīt brīvo laiku, gan arī tiem, kuri jau tagad sapņo par futbolista karjeru.

image

Futbola skolas pirmie divi darba mēneši ir pierādījuši, ka, pārdomāti organizējot darbu, bērniem ir iespēja nodarboties ar iemīļoto sporta veidu svaigā gaisā. Šobrīd nodarbības notiek ārā, ievērojot epidemioloģiskās drošības protokolu. Ar audzēkņu vecākiem regulāri tiek rīkotas attālinātās sapulces, lai stāstītu par futbola skolas filozofiju, iecerēm un darba metodēm. Lai vecāki varētu sekot līdzi savu atvašu sportiskajai izaugsmei, ir uzsākta sadarbība ar uzņēmumu “YouPlayDo”, kas ļaus vecākiem gūt ieskatu treniņos paveiktajā un sasniegtajos rezultātos. Savukārt treneriem uzkrātie dati palīdzēs savlaicīgāk identificēt talantīgus jauniešus un organizēt specifiskus treniņus, lai jaunie spēlētāji varētu padziļināti pilnveidot savas prasmes. Tā ir inovācija, kas palīdz ne tikai attīstīt sportisko formu, bet arī labāk motivēt jauniešus turpināt iesākto. Futbola skola ir piesaistījusi speciālistu ar starptautisku pieredzi, kurš jau tuvākajā laikā sāks organizēt individuālas treniņu grupas.

 

Jūrmalas Futbola skolas direktora pienākumu izpildītājs Kaspars Gorkšs: “Mūsu mērķis ir piecu gadu laikā Jūrmalā izveidot Latvijas Futbola federācijas A līmeņa prasībām atbilstošu futbola akadēmiju, kurā darbojas vismaz 500 bērni un jaunieši. Arī meitenes. Plānojam pievērst pastiprinātu uzmanību meiteņu futbolam, laužot aizspriedumus par to, ka šis sporta veids ir domāts tikai zēniem. Meiteņu futbols pasaulē kļūst aizvien populārāks, šīs nodarbības var palīdzēt attīstīt noteiktas personības šķautnes. Vienmēr darboties ar lielu pašatdevi un aizrautību – tās ir vērtības, kuras treniņos un laukumā iemācās jaunie sportisti un sportistes un uz kurām balstām arī JFS filozofiju.”

 

JFS ir lieli plāni nākamajai futbola sezonai. Pirmkārt, piedalīties Latvijas čempionātos vairākās vecuma grupās. Otrkārt, popularizēt sporta, tostarp futbola, nozīmi bērnu un jauniešu dzīvē. Tādēļ ir uzsākta sadarbība ar vairākām Jūrmalas vispārizglītojošajām skolām. Interaktīvā veidā attālināti tiek stāstīts par sportisko aktivitāšu nozīmi un iespējām Jūrmalā nodarboties ar futbolu, kā arī par JFS piedāvātajām iespējām. Lai Jūrmalas iedzīvotājiem futbols kļūtu par iecienītu brīvā laika pavadīšanas veidu, šovasar ir iecerēti vairāki pasākumi, kas jūrmalnieku ģimenēm ļaus “padzenāt bumbu”, iepazīt šī sporta veida nianses un, iespējams, atvest savus bērnus uz JFS organizētajām nodarbībām.

 

Lai pieteiktos treniņu nodarbībām JFS, zvaniet pa tālruni 29555210 vai rakstiet e-pastā kaspars.gorkss@edu.jurmala.lv.