Latvijas ūdens motosportists Ņikita Lijcs nākamajā sezonā startēs rūpnīcas komandā pasaules čempionātā “Formula 4” klasē.

image

Pēc pagājuša gada smagās sporta sezonas un sasniegtajiem rezultātiem divās ātrumlaivu klasēs – “Formula 4” (F-4) un “Formula 2” F(F-2) Lijcs pieņēma lēmumu veikt lielas pārmaiņas komandas stratēģiskajā darbībā. Par "71" komandas vadītāju un stratēģisko lēmumu pieņēmēju 2021.gada sezonas sākumā kļuvis Andris Plinta, kurš līdz šim bijis komandas mediju darba vadītājs. Veicot pārmaiņas komandas sastāvā un darbībā, tika pieņemts lēmums šogad startēt tikai vienā ātrumlaivu klasē un par prioritāti ir izvirzīts mērķis uzvarēt pasaules čempionātā F4 klasē.

 

'”Mūsu mērķis ir skaidrs - lai ietu tālāk, uz augstāku klasi, mēs gribam F-4 pabeigt ar uzvaru. Mums ir pati labākā komanda un visas iespējas šo mērķi īstenot,” teica Lijcs. ”Ja šīs sezonas sākums būs bez starpgadījumiem, tad treniņu nolūkos mēs piedalīsimies arī F-2 sacensībās - testējot jaunās dzenskrūves, jauno motoru un tehnisko aprīkojumu, kā arī pilnveidojot savu braukšanas līmeni un komandas darbu, bet to mēs darīsim tikai, lai spētu 2022. gada sezonu padarītu produktīvāku. Galvenais fokuss šajā sezonā mums ir F-4.”

Komanda “71” darbu un ieguldījumu ātrumlaivu sportā ir novērtējis arī “Formula 1” pasaules klases komandas līderis, kurš ātrumlaivu sportā ir jau aptuveni 45 gadus - Mihaels Jenkins.

 

Ar šo gadu ir mainījušies noteikumi Formula 2 ātrumlaivu klasē, kas paredz pakāpenisku pāreju uz jaunās klases dzinējiem. Formula 1 bijušais komandas līderis Michaels Jenkins, kurš ir viens no Mercury rūpnīcas izplatītājiem Eiropā, ir uzaicinājis ”71” komandu kļūt par jaunā dzinēja testētājiem. Tas nozīmē, ka Lijcam būs unikāla iespēja jau šogad iegūt jauno dzinēju un testēt to. Pēc jaunā dzinēja tiks veidota arī jauna Formula 2 ātrumlaiva.

 

Tieši šobrīd tiek veidota jauna rūpnīcas komanda, kuras sastāvā būs Beļģijas pilsonis Mihaels Jenkins, kurš šobrīd dzīvo Ungārijā, inženieris, ASV ātrumlaivu būvētājs, Krievijas pilsonis Aleksandrs Sčerbinins un Ņikita Lijcs ar '”71'” komandu.

 

Šis ir liels pavērsiens, kas nozīmē, ka Ņikita Lijcs kļūst par pirmo Latvijas ātrumlaivu sportistu, kurš strādās rūpnīcas komandā.

 

“'Mēs ļoti augsti novērtējam, ka Mihaels Jenkins ir mūs uzrunājis, jo viņš ir sevi pierādījis strādājot ar labākajām pasaules klases komandām. Tas, ka šāda iespēja ir parādījusies, tas tikai apliecina to, ka esam izdarījuši lielu darbu, bet ar to nekas vēl nebeidzas. Mums priekšā ir vēl ļoti smags darbs! Katrā ziņā mēs redzam savu mērķi un mums ir jāpielieto visi savi resursi, lai kopīgi šo mērķi īstenotu'' par jauno sezonu teica “71” komandas vadītājs Andris Plinta.