Marta otrajā pusē Latvijas sieviešu basketbola līgā tika aizvadītas vairākas spēles. Jūrmalas komanda trijās aizvadītajās spēlēs tika pie vēl vienas uzvaras.

image
Attēla autors: Toms Paipals

Vispirms izbraukumā jūrmalnieces stājās pretī turnīra tabulas līdervienībai Kandavai. Spēles sākumu daudz veiksmīgāk iesāka mājinieces, kuras veiksmīgāk prata nospēlēt groza apakšā. Tomēr līdz spēles puslaikam, pateicoties Aleksas Purmales cīņas sparam abos laukuma galos un Zanes Novikovas veiksmīgiem metieniem no tālmetienu līnijas, Jūrmala samazināja rezultāta starpību līdz minimumam 39:40. Trešajā ceturtdaļā spēles kvalitāte kritās abām komandām, jo pārmaiņus tika pieļautas vairākas kļūdas un izpildīti neprecīzi metieni. Ātrāk atguvās Kandavas meitenes, kuras ar vairākām veiksmīgām izspēlēm groza apkašā guva vieglos punktus un iekrāja 14 punktu pārsvaru. Ar Annijas Skreijas veiksmīgām darbībām uzbrukumā jūrmalnieces spēja samazināt rezultāta starpību līdz 8 punktiem, bet ar to bija par maz uzvarai. Spēles galarezultāts 75:86 Kandavas labā.

 

Nākamās divas spēles jūrmalnieces aizvadīja savā laukumā. Vispirms sestdien, 27. martā Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē Jūrmala uzņēma Daugavpils Universitātes komandu. Lai arī spēles sākumā jūrmalnieces spēja izradīt nopietnu pretestību un pat turēties nelielā vadībā, turpinājumā izpaudās pretinieču pārākums. Daugavpils meitenes aktīvāk sedza, drošāk cīnījās par atlecošajām bumbām un laukumā izrādīja lielāku azartu un cīņu. Atzīstamu sniegumu laukumā demonstrēja komandas kapteine Aleksa Purmale, gūstot 16 un izcīnot 13 atlecošās bumbas. Bet, kā zināms komandas sporta veidos, viens nav karotājs. Daugavpils Universitātes komanda izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 84:56, nostiprinoties turnīra tabulas augšgalā.

 

Savukārt 30. marta vakarā mājinieces uzņēma BK ”Kolibri” komandu. Ļoti mazrezultatīvā spēlē vairāk iespēju pavērās tai komandai, kura parādīja lielāku raksturu. Jūrmalas meitenes precīzāk uzbruka no spēles, kas ļāva pirmo puslaiku noslēgt ar 10 punktu pārsvaru. Pēc puslaika ”Kolibri” rezultāta starpību nedaudz samazināja. Tomēr mājinieču aktīvā darbība aizsardzībā deva augļus, piespiežot pretinieces pieļaut 28 kļūdas. Jūrmalnieces spēja pārtvert 20 bumbas un ar Anastasijas Černovas pūlēm precīzāk uzbrukt no spēles. Gala rezultātā ar neatlaidību un cīņassparu jūrmalnieces izcīnīja vēl viena uzvara – 54:51.

 

Latvijas sieviešu basketbola līgas čempionāts notiek bez skatītājiem, stingri ievērojot visus epidemioloģiskos nosacījumus. Pēdējā spēle regulārajā čempionātā Jūrmalai 9. aprīlī izbraukumā pret Saldus vienību. Tiešraide Basketbola savienībās YouTube kanālā.