Cilvēku ar īpašām vajadzībām aktīvu integrāciju Jūrmalas pilsētas sporta dzīvē veicina Vaivaru pamatskola, Vaivaru Rehabilitācijas centrs un Sociālās integrācijas valsts aģentūra. Kūrorta rehabilitācijas centrā "Jaunķemeri" izveidoti paralimpiskie sporta laukumi sēdvolejbolam un ratiņbasketbolam.

 

Vaivaru pamatskola regulāri organizē  sacensības „Pepija”, „Tu vari” un „Uzdrošinies, nāc līdzi!”, kurās piedalās bērni gan no Jūrmalas, gan no citām Latvijas pilsētām. Vaivaru Rehabilitācijas centrs savukārt piedāvā reiterterapijas pakalpojumus un organizē jātnieku sporta sacensības „Pakaviņš”, kurās piedalās bērni no visas Latvijas. Sociālās integrācijas valsts aģentūra organizē sporta festivālu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ratiņkrēslos, kuru ietvaros norisinās gan veiklības stafetes, gan sēdvolejbola, ielas volejbola un basketbola spēles.

 

Sporta pasākumi notiek Vaivaru rehabilitācijas centrā, sporta zālē „Taurenītis” un Lielupes vidusskolas sporta zālē, kas ir pilnībā aprīkotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

 

Sporta klubu iniciatīvas. Sporta klubs „Neguss” piedāvā ķīniešu „ušu” apmācību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, Jūrmalas Ūdens motosporta kluba sacensībās regulāri piedalās arī sportists ar īpašām vajadzībām, savukārt orientēšanās klubs „OK–Liedags” ir pirmais klubs Latvijā, kas 2000.gadā ieviesa „O’Pastaigu” distancē, kurā iespējams iesaistīt cilvēkus ar kustību traucējumiem.

 

Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” un Jūrmalas pilsētas Labklājības pārvaldes Sabiedrības integrācijas nodaļa piedāvā jogas vingrošanas nodarbības cilvēkiem ar invaliditāti un galda tenisa (showdown) nodarbības cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Jogas nodarbības otrdienās un ceturtdienās no plkst. 12.30., galda tenisa nodarbības otrdienās no plkst. 11.00 Latvijas Sarkanā Krusta sociālajā centrā „Kauguri” Kapteiņa Zolta ielā 121, tālrunis 67740124.

 

 

Cilvēki ar īpašām vajadzībām no Jūrmalas pilsētas startē Paralimpiskajās spēlēs un citās sporta sacensībās ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu.