Galda tenisa aktivitātes Jūrmalā aizsākas pagājušā gadsimta piecdesmito gadu beigās, kad toreizējā Slokas vidusskolā galda tenisu sāka popularizēt skolotājs Valdis Arājs, kā arī Jūrmalas sanatorijās, kur  spēles notika arī brīvā dabā uz betona galdiem.

1962.gada Latvijas čempionātā jūrmalnieks Ilgonis Aželis spēlēja vīriešu vienspēļu finālā un kļuva par sudraba medaļnieku. Latvijas jaunatnes un pieaugušo izlases komandas sastāvā ir spēlējis Aivars Balbieris. Viņi kopā ar Viktoru Maļinovski daudzkārt ir ieguvuši godalgotas vietas arī sporta biedrības „Daugava” sacensībās.

Galda teniss ir ļoti demokrātisks sporta veids, ar to nodarbojas gan skolēni, gan šī sporta veida veterāni. Arī pašlaik Jūrmalas galda tenisa veterāni savu nodarbi nav pametuši un  aktīvi trenējas un Senioru sporta biedrības „Jūrmala” komandas sastāvā piedalās LGTF un sporta veterānu savienības sacensībās Jūrmalā, Latvijā , Lietuvā un Igaunijā. Jūrmalnieki ir piedalījušies arī Baltijas, Ziemeļeiropas valstu,  Eiropas un Pasaules veterānu čempionātos galda tenisā.

 

Iespējas nodarboties

"SSB Jūrmala" galda tenisa sekcija
adrese:  Tirzas iela 7, Jūrmala, LV 2011
kontaktpersona: Andris Balbieris
tālrunis: 20093015
e-pasts: andris44@tvnet.lv