Skrituļslidošana un skeitbords

Skeitbordam Jūrmalā ir senas tradīcijas. Pirmie skrituļdēļa dīdītāji Jūrmalā parādījās jau astoņdesmito gadu sākumā, kad skrituļdēli nekur nopirkt nevarēja un tie bija jāved no Igaunijas. Krietni vairāk skeitbordistu parādījās, kad rūpnīca „Sarkanā Zvaigzne" Rīgā sāka ražot „Ripo" dēļus. Astoņdesmito gadu beigās notika pirmās sacensības.

Pateicoties aktīvajiem jūrmalniekiem un Aigaram Strausam pirmais Latvijas čempionāts skeitbordā notika 1989.gadā pie Dzintaru koncertzāles. Dalībnieki sacentās slalomā, strītstailā jeb ielas stilā un augstlēkšanā. Par pirmo čempionu kļuva Armands Sausiņš.

Ļoti nozīmīgs notikums jūrmalniekiem bija skeitparka atklāšana „Vaivaros". Tas ātri ieguva lielu popularitāti ne tikai skeiteru, bet arī agresīvo skrituļslidotāju un BMX braucēju vidū. Vasarās notika Jūrmalas balvas izcīņas sacensības, Jūrmalas Tehniskās jaunrades sporta un atpūtas centrs rīkoja apmācību jaunajiem braucējiem. Izveidojās pirmie klubi un domubiedru grupas.

Par svarīgu tālākas izaugsmes notikumu kļuva Baltijas jūras kausa izcīņas sarīkošana. Uz šīm sacensībām ieradās ne tikai kaimiņzemju, bet arī Anglijas, Šveices un Zviedrijas skeitbordisti. Pateicoties labajām atsauksmēm, viesmīlīgajai uzņemšanai Jūrmala tika rekomendēta Eiropas čempionāta sarīkošanai slaloma disciplīnās. 

Ar ISSA - Starptautiskās Skeitborda Slaloma asociācijas gādību, Jūrmalas domes un Latvijas Sporta pārvaldes atbalstu uz čempionātu ieradās dalībnieki no Anglijas, Francijas, Šveices, Vācijas, Zviedrijas, Krievijas, ASV un citām valstīm. Dalībnieki sacentās Turaidas ielā iepretim Dzintaru koncertzālei, un sacensības plaši atspoguļoja Latvijas TV. Veiksmīgi čempionātu aizvadīja jaunie jūrmalnieki. Junioru grupā Edgars Rubenis izcīnīja 2.vietu paralēlajā slalomā un Atis Redelis 3.vietu speciālajā slalomā.

Jūrmalas Tehniskās jaunrades sporta un atpūtas centra skolas skeitborda grupa katru gadu uzņem jaunus audzēkņus un apmāca iesācējus. 

Lielu popularitāti ir iemantojis skeitparks Dzintaros, kur notikušas gan Jūrmalas domes kausa izcīņas sacensības, gan Baltijas jūras kauss. Tur trenēties ierodas arī BMX braucēji un skrituļslidotāji. 

Daudziem tas ir dzīves stils ar savu ģērbšanās stilu, savu mūziku un savām tikšanās vietām. Īpaša Jūrmalā ir apvienība „Seasidesk8", kur apvienojušies izteiktākie dzīves stila piekritēji. Savukārt slalomisti cenšas uzlabot savus rezultātus vai vienkārši labi atpūsties, braukājot ar skrituļdēli.

 

Iespējas nodarboties

Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centrs (skeitbords)
adrese:  Zemgales iela 4, Jūrmala, LV 2008
kontaktpersona: Karīna Štālmane
tālrunis: 67767186
e-pasts: bjic@edu.jurmala.lv
mājaslapa: www.bjic.jurmala.lv
IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE