Izvērtējot 2007. gada Jūrmalas kultūras dzīves spilgtākos notikumus valsts, pilsētas un starptautiskā mērogā, Jūrmalas pilsētas dome pasniedza „Gada balvu kultūrā 2007”.
Jūrmalas „Gada balva kultūrā 2007” tika piešķirta tēlniekam Edvīnam Krūmiņam par piemiņas zīmes „Albertam Kronenbergam 120” izveidošanu Slokā.
- Balvu nominācijā par izcila kultūras projekta realizēšanu saņēma starptautiskā Baltijas smilšu festivāla „Magic Sand” Jūrmalā mākslinieciskie vadītāji - tēlnieki Sandis Kondrāts un Uldis Zariņš. Šajā projektā piedalījās tēlnieki no astoņām valstīm un uzbūvēja līdz šim Baltijā augstāko smilšu skulptūru.
- Balvu nominācijā par veiksmīgu jaunradi (mūzikas, mākslas, teātra, literatūras un citā kultūras jomā) saņēma starptautiskā baleta festivāla „Baleta zvaigznes Jūrmalā” producents un Latvijas Nacionālās operas galvenais baletmeistars Aivars Leimanis. Festivālā piedalījās baleta zvaigznes no dažādām valstīm un tā mērķis bija iepazīstināt skatītāju ar uzlecošām baleta zvaigznēm un jaunām hereogrāfijām.
- Vijolniece Paula Šūmane saņēma balvu par izciliem sasniegumiem Latvijas un starptautiskajos konkursos. Aviņjonas 5.starptautiskajā vijolnieku konkursā „Concours International de Violon D’Avignon” trīsdesmit vijolnieku konkurencē Paula Šūmane ieguva godpilno trešo vietu un publikas simpātijas speciālbalvu.
- Izstādes „Deja un dzīve” kuratore Inga Sarma un māksliniece Mārīte Mozgire ieguva balvu nominācijā par tradicionālās kultūras saglabāšanas un attīstības veicināšanu. Šī izstāde tēmas un satura ziņā bija unikāla, jo tā atspoguļoja baleta vēsturi Latvijā.
- Latvijas koklētāju biedrības priekšsēdētāja Teiksma Jansone un mākslinieciskā vadītāja Kristīne Ojale par Latvijas Kokļu dienas organizēšanu Jūrmalā saņēma balvu nominācijā par izglītojošu jaunatnes kultūras pasākumu un aktivitāšu organizēšanu. Līgo svētku laikā šajā pasākumā piedalījās vairāk nekā 200 koklētājas no visiem Latvijas novadiem.
- Projekts „Francijas pavasaris”, kura kurators bija Jūrmalas pilsētas domes Tūrisma un ārējo sakaru nodaļa, saņēma balvu par pilsētas tēla popularizēšanu un starptautisko sakaru veicināšanu. Šī projekta ietvaros Jūrmalas muzejā tika rīkota nacionālā modernā mākslas fonda – Parīzes plastiskās mākslas centra fotogrāfiju izstāde „Vie prive’e”, Dubultu laukumā tika realizēts mākslas projekts „Les Reflets” un ar mūziķu un mākslinieku piedalīšanos notika „Kabūras dienas Jīrmalā”.
- Par ieguldījumu kultūras integrācijas attīstībā balvu saņēma teātra festivāla „Zelta atslēdziņa” projekta autore Vaivaru pamatskolas direktore Inese Kārkliņa. Šajā festivālā piedalījās vairāku Latvijas skolu skolēni ar īpašām vajadzībām.
- Balvu par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā saņēma Jūrmalas teātra aktrise Tija Tomsone. Viņa savus četrdesmit piecus darba gadus ir veltījusi un joprojām velta Jūrmalas kultūras dzīvei. Ir strādājusi gan kultūras nodaļā, gan centrālajā bibliotēkā, bet kopš 2000.gada Jūrmalas teātrī veido tērpus visām izrādēm.
Konkursā „Gada balva kultūrā 2007” ar atzinības rakstiem par ieguldījumu kultūras dzīves attīstībā tika apbalvoti:
- mākslinieks un rakstnieks Uldis Zemzaris par atmiņu stāstu grāmatu “Tāds es biju mellužnieks”;
- mākslinieks Imants Ozoliņš – par grafikas darbu ciklu “Jūrmala” un oriģinālzīmējumiem Andra Kolberga grāmatai “Lasāmgrāmata par Rīgu, tās priekšpilsētām un kūrortpilsētu Jūrmalu”;
- skolotāja Māra Cukura par Alberta Kronenberga izziņas takas izveidošanu Slokā;
- bibliotekāre Ingūna Radziņa par lasītprieka veicināšanu dažādu tautību bērniem projektā “Es, Tu un Lasīšanas mošķītis”;
- Jūrmalas pilsētas teātris, direktore Gunta Mīlenberga par A.Kronenberga 120. gadadienai veltītu kultūras projekta “Sprunguļmuižas gadatirgus” radošo realizēšanu Bulduros.
Jau iepriekš Jūrmalas pilsētas dome ir apbalvojusi labākos kultūras darbiniekus par dažādiem sasniegumiem kultūras jomā. Arī šogad tika vērtēts kultūras darbinieku un darba organizētāju lielais ieguldījums nozarē, kas visnotaļ prasa radošu darbu, talantu un entuziasmu.
2006.gadā „Gada balvu kultūrā” saņēma tēlnieks Gļebs Panteļejevs par pieminekļa „Tilts un mūžība” izveidošanu. 2005.gadā balvu ieguva Hermaņa Brauna fonds un tā vadītāja Inna Davidova par starptautiskā festivāla „Summertime. Aicina Inese Galante” organizēšanu Dzintaru koncertzālē. 2004.gadā godalgu piešķīra grupai "Cosmos" par pirmo vietu jauno izpildītāju konkursā "Jaunais vilnis" un veiksmīgu koncertdarbību Jūrmalā, Latvijā un, ārpus tās. Pirmo šī konkursa balvu 2003. gadā saņēma komponists Rihards Dubra par skaņdarbu "Te Deum".