Pašvaldība Sabiedrība Vide
Neskatoties uz domes un jūrmalnieku iebildumiem, tiesa uzliek par pienākumu izdot atļauju azartspēļu klāsta papildināšanai

No 17. janvāra norisinās publiskā apspriešana Jūrmalas teritorijas plānojuma grozījumu atkārtoti pilnveidotajai (3.0) redakcijai, lai saņemtu iedzīvotāju, uzņēmēju un nevalstisko organizāciju priekšlikumus, kā arī valsts institūciju atzinumus.

Publiskā apspriešana turpinās līdz 15. februārim, šajā laikā iedzīvotāji vēl var sniegt rakstiskus priekšlikumus un iebildumus.

Notikušas četras publiskās apspriešanas klātienes sanāksmes ar iedzīvotājiem – 1. februārī un 2. februārī Jūrmalas domes ēkā un divas sanāksmes 3. februārī Kauguru Kultūras namā, kur kopumā piedalījās 23 iedzīvotāji. Ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldību, sanāksmēs bija ierobežots dalībnieku skaits, tomēr visiem interesentiem iespēja dalībai tika nodrošināta. Sanāksmes Jūrmalas domes telpās bija iespējams arī vērot tiešraidē Jūrmalas “Youtube” kanālā. Sanāksmju videoierakstus var apskatīt www.youtube.com/jurmalalv.

Daļa publiskās apspriešanas sanāksmēs pausto iedzīvotāju jautājumu un iebildumu neskar teritorijas plānojumu – tie tiks nodoti izskatīšanai atbildīgajām pašvaldības struktūrvienībām. Sanāksmēs tika saņemti iebildumi par šādiem jautājumiem:

  • par mežu izbraukāšanu ar sporta un bezceļu tehniku un meža zemsedzes bojāšanu Priedaines apkārtnē, kā arī par Lielupes peldvietas izmantošanas kārtību Priedainē un citiem sabiedriskās kārtības pārkāpumiem, ko konstatējuši vietējie iedzīvotāji;
  • par mazdārziņu teritorijām Dzintaros pie Lielupes un pilsētas apbūves noteikumos paredzētajiem nosacījumiem būvēm dārza inventāra novietošanai;
  • par pašvaldības īpašumā esošajām teritorijām, kurās ir paredzēta funkcionālās zonas maiņa no dabas teritorijām uz savrupmāju apbūves teritorijām.

Tika izteikti atšķirīgi viedokļi Jūrmalas pilsētas kultūrvēsturiskā mantojuma aizsardzības jautājumos saistībā ar kultūrvēsturiski vērtīgu ēku saglabāšanu. Piemēram, saņemti gan aizrādījumi par to, ka vēsturiskās vērtības pilsētā netiek pietiekami aizsargātas, gan iebildumi pašvaldībai pret kultūrvēsturiski vērtīgu ēku statusa un papildu aizsardzības prasību noteikšanu.

Iedzīvotājus uztrauc arī degradētās teritorijas un vidi degradējošas ēkas pilsētā, sanāksmē tika izteikti priekšlikumi pašvaldībai aktīvāk veicināt šo teritoriju un ēku sakārtošanu.

Aizvien aktīvāk tie iedzīvotāji, kuri ir iepriekš snieguši pašvaldībai savus ierosinājumus, interesējas par termiņu, kādā ir plānots apstiprināt šos teritorijas plānojuma grozījumus.

Iedzīvotājiem ir iespēja iepazīties ar teritorijas plānojuma grozījumu redakcijas materiāliem Jūrmalas pašvaldības tīmekļa vietnē www.jurmala.lv un valsts vienotās ģeotelpiskās informācijas portālā geolatvija.lv un publiskās apspriešanas laikā līdz 15. februārim arī sniegt rakstiskus priekšlikumus un iebildumus. Saņemtie iesniegumi mēneša laikā tiks izskatīti darba grupā, un iesniedzēji tiks rakstiski informēti par pieņemtajiem lēmumiem. Pārskats par saņemtajiem priekšlikumiem, to ņemšanu vērā vai noraidīšanu tiks iesniegts Jūrmalas domē, kura lems par tālāko teritorijas plānojuma grozījumu virzību.

Aicinām sekot līdzi informācijai par teritorijas plānojuma grozījumiem Jūrmalas pašvaldības tīmekļa vietnē www.jurmala.lv un valsts vienotās ģeotelpiskās informācijas portālā geolatvija.lv, kā arī pašvaldības informatīvajā izdevumā.

Pagarināts Jūrmalas pilsētas ūdens resursu aizsardzības plāna darbības termiņš