Dabas eksperti februāri dēvē par mitrāju mēnesi. Atzīmējot Starptautisko Mitrāju dienu ar šī gada vadmotīvu “Novērtē, apsaimnieko, atjauno un mīli mitrājus” un akcentējot upju palieņu, zālāju un kūdras purvu u.c. mitrāju formu nozīmi arī Latvijas dabā, Dabas aizsardzības pārvalde februārī rīko dažādus tematiskos pasākumus – izglītojošu tiešsaistes semināru, talku un pārgājienus.
5. februārī plkst. 11–13 Ķemeru Nacionālajā parkā (ĶNP) notiks mitrāju talka pie Kaņiera ezera. Ziema ir piemērotākais laiks, lai netraucējot aptuveni 200 ezerā mītošās putnu sugas un citu dzīvo radību, zāļu purvā izzāģētu krūmus. Brīvprātīgo palīgu galvenais uzdevums būs sazāģētā materiāla savākšana un sakraušana kaudzēs.
Dalība talkā jāpiesaka līdz 4. februāra plkst. 12, aizpildot pieteikuma formu bit.ly/3GLMGZt. Par precīzu talkas vietu dalībnieki tiks informēti pēc reģistrācijas. Jāņem vērā, ka talka notiek zaļajā režīmā, talkošanas vieta ir mitra un vietām būs jābrien pa slapjumu. Tādēļ nepieciešami gumijas zābaki, laika apstākļiem un darbam piemērots apģērbs, ko nav žēl saplēst, nosmērēt utt., noderēs arī līdzi paņemts silts dzēriens, pārvelkamas, sausas drēbes un apavi. Darba cimdi un inventārs tiks nodrošināts. Pēc darba, kā ierasts, ikviens varēs spēcināties ar zupu un siltu tēju.
Mitrāju mēnesī paredzēti vēl vairāki pasākumi, kas sāksies Mitrāju dienā, 2. februārī, kad plkst. 14.00 notiks tiešsaistes seminārs https://bit.ly/3qNlIuL. 5. februārī plkst. 11 dabas liegumā “Lubāna mitrājs” notiks pārgājiens “Dzīvniekiem pa pēdām”. Savukārt 26. februārī plkst. 11 Slīteres Nacionālajā parkā zaļajā režīmā notiks mitrājiem veltīts pārgājiens “Dzīvība mitrājos”.
Konvencija “Par starptautiskas nozīmes mitrājiem, īpaši kā ūdensputnu dzīves vidi” ir pieņemta 1971. gada 2. februārī Irānas pilsētā Ramsārē, tādēļ bieži tā tiek saukta par Ramsāres vai arī par Mitrāju konvenciju. Tās mērķis ir nodrošināt visu veidu mitrāju aizsardzību un saprātīgu izmantošanu, atzīstot, ka mitrāji kā ekosistēmas ir ļoti nozīmīgi bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā, kā arī cilvēku labklājības nodrošināšanā.