Jūrmalas muzejā 3. un 4. aprīlī notika starptautiska zinātniskā konference “Dzīves daudzveidība piejūras kūrortā: sociālā un kultūras dzīve Jūrmalā gadsimtu gaitā”, kurā savus pētījumus konferences dalībniekiem piedāvāja pētnieki no Latvijas muzejiem, Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātes, kā arī akadēmiķi no Somijas, Zviedrijas un Kanādas.
Līdzās zinātnisko pētījumu prezentācijām konferences norises dienās Jūrmalā notika arī citi ar zinātni un tās attīstību saistīti pasākumi – skolēnu zinātniski pētnieciskie lasījumi Jūrmalas Valsts ģimnāzijā, referātu lasījumi Bulduru Izstāžu namā, kā arī prezentācija par Jūrmalas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un tā izaicinājumiem Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centrā.
Starptautiskās zinātniskās konferences pasākumu kopums ir nopietns pieteikums, lai iezīmētu Jūrmalu Latvijas zinātnes kartē sociāli humanitārajā jomā – konferencē ne tikai prezentēti pētījumi par Jūrmalas vēsturi vai tēmām, kas skar vai piešķir tai kontekstu, bet arī veidota bāze turpmākiem pētījumiem un sadarbībai ar citiem Latvijas muzejiem un citām profesionālajām vēstures pētniecības iestādēm, īpaši – ar LU Humanitāro zinātņu fakultāti. Būtiski, ka pētniecībai nav gadījuma vai projekta rakstura – tai jābūt mērķtiecīgai ilgtermiņā un jānodrošina tās nepārtrauktība.
Konferences norise ir arī nenovērtējams resurss skolēnu īstenotas pētniecības attīstībai un izglītības kvalitātes izaugsmei kopumā. Ir svarīgi veicināt izcilību skolēnu vidū, gan nodrošinot apstākļus pētnieciskajai darbībai un sadarbībai ar zinātniskajām iestādēm, gan radot pozitīvu konkurenci un iespēju savstarpēji mācīties, sadarbojoties ar labākajām Rīgas un citu reģionu skolām. Šogad konferences pavadošajos pasākumos līdzās Jūrmalas mācību iestāžu skolēniem ar saviem lasījumiem piedalījās Rīgas Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Rīgas Juglas vidusskolas un Rīgas 64. vidusskolas audzēkņi.
Konferences organizatoru galvenais mērķis ir padarīt šāda veida zinātnisko attīstību par regulāru un sakārtotu sistēmu: muzejs plāno katru gadu publicēt zinātnisko rakstu krājumu, katru otro gadu organizēt starptautisku zinātnisku konferenci, bet starpgados – muzeja zinātniskos lasījumus. Paralēli šiem notikumiem katru gadu paredzēts rīkot skolēnu zinātniski pētniecisko darbu sekcijas. Turpmāk iecerētajos pasākumos plānots aktīvāk iesaistīt citas Jūrmalas izglītības un kultūras iestādes.