Rita Sproģe ir Jūrmalas domes vadītāja. Jūrmalas pašvaldība vēlas, lai cilvēki pilsētā dzīvotu labi. 2024. gada vasarā veiktais pētījums rāda, ka cilvēki ir apmierināti ar pašvaldības darbu. Cilvēkiem patīk, ka ir bezmaksas autobusi un vilcieni uz Rīgu, kā arī bezmaksas ēdiens skolās un bērnudārzos. Pašvaldība arī dod lielu atlaidi zemes nodoklim.

No 2025. gada sākuma katrs jaundzimušais Jūrmalā saņems 1000 eiro. Tas ir lielākais pabalsts bērniem Latvijā. Senioriem būs vairāk naudas veselības aprūpei -  200 eiro.

Pašvaldība ir mainījusi noteikumus, lai šogad nebūtu jāmaksā augstāks nodoklis par mājām, kuras būvē ilgāk nekā plānots. Cilvēki var sakārtot būvniecības dokumentus līdz 2025. gada beigām.

2024. gadā Jūrmalas dome pieņēma 780 lēmumus. Tie ir par pilsētas attīstību, palīdzību cilvēkiem, veselību, izglītību, sportu un kultūru.

Jūrmalā dzīvo vairāk cilvēku  


Jūrmala ir vienīgā lielā pilsēta Latvijā, kur 2024. gadā dzīvo vairāk cilvēku. 2025. gada sākumā Jūrmalā dzīvo 60 378 cilvēki. Tas ir par 563 cilvēkiem vairāk nekā iepriekšējā gadā. To saka Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde. Arī 2023. gadā Jūrmalā dzīvoja vairāk cilvēku. Tāpēc Jūrmala ir ceturtā lielākā pilsēta Latvijā jau divus gadus.

Tūrisms

Jūrmalai ir pagarināts kūrorta statuss vēl uz 2 gadiem. To piešķīra pirmo reizi 2013. gadā. Jūrmala bija pirmā kūrortpilsēta Latvijā.

2024. gadā Jūrmala bija otrs populārākais galamērķis Latvijā pēc Rīgas. Ziemā un vasarā bija daudz tūristu. 2024. gada pirmajos 9 mēnešos tūristu skaits bija tuvu 2019. gada līmenim. 2019. gads bija labākais tūrisma gads. No janvāra līdz septembrim Jūrmalā palika vairāk nekā 200 000 tūristu. Tas ir tikai par mazāk nekā 3% mazāk nekā 2019. gadā. Visvairāk tūristu bija no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Vācijas.

Ir sākts projekts, lai uzlabotu ūdenstūrisma iespējas. Tas ir Igaunijas un Latvijas sadarbības projekts. Attīstīs Ezeru ielas peldvietu. Tā būs pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem, ģimenēm ar bērniem un vecākiem cilvēkiem. Arī ieviesīs risinājumus, lai samazinātu atpūtas radīto ietekmi uz vidi.

- Dzintaru dzelzceļa pārvadu pārbūvē. Tur arī uzbūvē jaunas gājēju un velo celiņus, kā arī autostāvvietas. Darbi būs gatavi līdz 2025. gada beigām.

- Tilts pār Vecsloceni tiek pārbūvēts. To pabeigs līdz 2025. gada augustam.

- Pilsētas galvenajā ielā ir uzlabots apgaismojums. 286 vecās lampas nomainītas uz jauniem LED gaismekļiem.

- Piestātnes ielu pārbūvē no Edinburgas prospekta līdz celiņam gar kāpām. Atjauno ceļu, gājēju celiņus, apgaismojumu un stāvvietas. Darbi būs gatavi 2025. gadā.

- Kauguros uzbūvēta jauna biomasas katlumāja. Tagad Jūrmala vairāk izmanto biomasu siltuma ražošanai. Tas samazina atkarību no ārvalstu kurināmā un padara siltuma tarifus lētākus.

- Dzirnavu ielā atjaunots ceļa segums un gājēju celiņš. Viestura ielā uzlikts jauns asfalts. Rīgas ielā un Meža prospektā atjaunoti gājēju celiņi un ceļu segumi.

Sabiedriskā kārtība un drošība

- Pašvaldības policija uzstāda lielu ekrānu un kameras, lai uzraudzītu drošību pilsētā. Tas palīdz redzēt, kas notiek publiskās vietās.

- Policija iegādājas 2 dronus, kas darbojas arī naktī. Tie palīdz labāk patrulēt un uzraudzīt pilsētu.

- Satiksmes drošībai uzstāda ierīci luksoforā pie gājēju pārejas Majoru stacijā. Tā automātiski fiksē, ja kāds pārkāpj sarkanās gaismas noteikumus.

- Lai nodrošinātu drošību uz ūdens un pludmalē, policija iegādājas jaunas laivas, kvadriciklu un īpašus tērpus glābējiem. Tas palīdz ātrāk reaģēt uz bīstamām situācijām.

- Pludmalē uzstāda 3 jaunas glābšanas stacijas Dzintaru, Dubultu un Mellužu pludmalēs. Kopā ir 6 stacijas, kas palīdz nodrošināt drošību peldsezonā.

Pilsētas darbi un uzlabojumi. No pavasara līdz rudenim Jūrmalā ir daudz skaistu puķu. Puķes ir parkos, skvēros un pie laternām. Ir 430 puķu podi pie laternām, 50 pie tiltiem, 12 pie Dzintaru koncertzāles un 18 puķu piramīdas.

Kauguru kultūras nama tuvumā ir uzlabots atpūtas laukums. Tur ir jauni celiņi, velostatīvi un soliņi. Uzstādīts jauns objekts "Mezgls".

Dzintaru mežaparkā ir atjaunots rotaļu laukums. Asaru parkā sākti uzlabojumi. Tiek plānota jauna vides objekta "Zemene" izveide.

Latvijā bija stipra vētra, kas nodarīja lielus postījumus Jūrmalā. Lielākā daļa bojājumu ir novērsti, bet darbi vēl turpinās Kauguru parkā un mežos. No publiskām vietām un mājām aizveda daudz salauztu koku un lapu.

No 1. novembra līdz 31. martam pludmalēs var iet ar suņiem.

No 1. februāra iebraukšanas maksa Jūrmalā ir visu gadu. Tas ir, lai samazinātu satiksmi un veicinātu videi draudzīgāku transportu.

Jūrmalā ir uzlabota Aspazijas pamatskola. Skolai ir jauni divi korpusi, jauna sporta zāle un āra sporta laukumi. Skolas apkārtne ir sakārtota.

Lai mācības būtu modernākas, skolām ir iegādāti 12 lieli krāsu printeri. Ar Izglītības un zinātnes ministriju ir nopirkti 1500 chromebook datori un 94 datori, ko nodrošina pašvaldība.

Pieaugot izmaksām, ir palielinātas arī izmaksas par pusdienām skolā. Pirmsskolā tās tagad ir 4,01 eiro dienā. 1.–4. klasēm pusdienas maksā 3,09 eiro, bet 5.–12. klasēm – 2,66 eiro. Pašvaldība sedz izmaksas, vecākiem nav jāmaksā.

Ir atjaunota skolu sporta infrastruktūra. Jūrmalas Mežmalas pamatskolai ir jauns stadions, un Pumpuru vidusskolai ir uzlabots sporta laukums. Mežmalas pamatskolas sporta zāle tiek pārbūvēta un tiks pabeigta šogad.

Gandrīz visos bērnudārzos ir uzlabojumi. Pie bērnudārza “Namiņš” ir jauns rotaļu laukums. Bērnudārzos “Saulīte”, “Katrīna”, “Taurenītis” un “Mārīte” ir atjaunoti un papildināti āra laukumi. “Madarā” un “Podziņā” ir jaunas nojumītes. “Ābelīte” ir atjaunotas telpas, un “Mārīte” ir modernizētas grupiņu telpas.

Sociālais atbalsts un veselība

No 2025. gada katram jaundzimušajam būs 1000 eiro pabalsts. Senioriem būs 200 eiro veselības aprūpes pabalsts. 2024. gadā jaundzimušajiem izmaksāti 226700 eiro, tas piešķirts 468 jūrmalniekiem. Senioriem izmaksāti 1,4 miljoni eiro, pabalsts piešķirts 9350 senioriem.

Cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem uzlaboti sociālie pakalpojumi. Hercoga Jēkaba ielā pārbūvēta ēka ar grupu dzīvokļiem. Dūņu ceļā atjaunotas ēkas, kur būs jauni pakalpojumi.

Pārbūvēts “Veselības un sociālās aprūpes centrs “Sloka””. Atjaunots ēkas korpuss, kur 50 cilvēkiem būs sociālā aprūpe.

Oktobrī notika Veselības mēnesis. Jūrmalniekiem bija vairāk nekā 50 bezmaksas aktivitātes un pakalpojumi veselības uzlabošanai.

Kultūrvēsturiskais mantojums

Jūrmalā cenšas saglabāt vecās ēkas. Pašvaldība palīdz vairāk cilvēkiem un dod vairāk naudas, lai atjaunotu šīs ēkas. Kopā 11 projektiem piešķirti 134,7 tūkstoši eiro. Tas ir dzīvojamām mājām un baznīcām.

Tukuma novadā kopā ar Jūrmalu panāca, ka zvejas tīklu darināšana ir iekļauta kultūras mantojuma sarakstā.

Kultūra un sports

Jūrmalā notika apmēram 800 kultūras pasākumi. Dzintaru koncertzālē bija vairāk nekā 100 koncertu, piemēram, Jūrmalas festivāls un Ziemassvētku festivāls. Jūrmalas bibliotēka rīkoja vairāk nekā 100 tikšanās ar rakstniekiem. Jūrmalas teātrī bija 49 izrādes, bet Jūrmalas muzejā - 32 izstādes.

Kūrorta svētki un Kauguru svētki pulcēja 10 tūkstošus cilvēku. 2024. gadā Jūrmalā notika Starptautiskais jauniešu teātru festivāls.

Ar pašvaldības palīdzību iedzīvotāju grupas rīkoja dažādus pasākumus. Bija Zemeņu diena Asaru dzelzceļa stacijā, Mantojuma diena dzelzceļa stacijās, vasaras saulstāvju svētki, Nakts koncerts Mīlestības saliņā, un koncerts laivās uz ūdens.

Jūrmalā notika apmēram 450 sporta sacensības 26 dažādos sporta veidos. Bija pludmales volejbola sacensības, tenisa, mākslas vingrošanas, šaha un ūdens motosporta sacensības.

Jūrmalas Krāsu skrējiens pulcēja daudz sporta un piedzīvojumu cienītāju.