Sports un aktīvā atpūta
Basketbolistes pirms spēles

Jūrmalas komanda jau ceturto gadu startē Latvijas sieviešu basketbola virslīgā. Jaunajā sezonā jūrmalnieces deviņu komandu konkurencē cīnīsies par tiesībām pavasarī spēlēt Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrāŠobrīd aizvadītas trīs spēles un gūtas divas uzvaras.

Komandā visas spēlētājas ir Sporta skolas vecākās grupas audzēknes un skolas absolventes, kā arī divas jaunās basketbolistes – Kristīne Hauka un Marta Arsentjeva. Abas meitenes ikdienā spēlē jaunatnes basketbola līgā kopā ar savām vienaudzēm, bet papildu pieredzei trenējās kopā arī ar vecāko grupu. Komandas trenesris - Andris Steļmahs.

2022.–2023. sezonas atklāšanas spēlē pret Rīgas Tehnisko universitāti Jūrmalas Valsts ģimnāzijas hallē mājinieces pirmajā puslaikā ieguva pārsvaru cīņā par atlēkušajām bumbām un precīzi uzbruka no tālās distancesPirmajā puslaikā jūrmalnieces iemeta 7 no 25 trīspunktu metieniem, panākot 17 punktu pārsvaru. Otrajā puslaikā Jūrmalas trio – Žozefīne Sīpoliņa, Paula Pētersone un Anastasija Černova – turpināja sekmīgi gūt punktus, nodrošinot komandai uzvaru pret Rīgas Tehnisko universitāti ar rezultātu 73:48.

Nedēļu vēlāk izbraukumā Kurzemē spēles intriga pret Ventspils komandu saglabājās līdz pēdējai minūtei. Ventspils trešās ceturtdaļas vidū panāca 15 punktu pārsvaru, taču nākamajās 10 minūtēs neguva nevienu punktu. Jūrmalnieces pēc vairākām pārķertām bumbām veica 0:16 izrāvienu un 34. minūtē jau atguva vadību. Pēdējās minūtēs “Ventspils” guva sešus bezatbildes punktus. Jūrmala pietuvojās vēl viena metiena attālumā, bet vairāk laika neatlika – zaudējums 64:67.

26. oktobra vakarā Jūrmala lieliski noskaņojās cīņai pret pagājušā gada favorītkomandu – Rīgas Stradiņa universitāti. Jūrmalnieces jau spēles sākumā izrāvās vadībā ar 10:0 un puslaika turpinājumā pārsvaru dubultoja – 40:20. Pateicoties ciešai un neatlaidīgai Jūrmalas komandas aizsardzībai, RSU uzbrukumā savas iespējas otrajā puslaikā tā arī neatrada. Jūrmala pārliecinoši kontrolēja cīņu par atlēkušajām bumbām, nedodot pretiniecēm papildu iespējas. Mājinieču starta piecinieka – Černova, Pētersone, Sīpoliņa un māsas Purmales – pašaizliedzīgā cīņa tika atalgota ar nozīmīgu uzvaru – 60:43. Pirms tam studentes bija sakrājušas 22 uzvaru sēriju Latvijas sieviešu basketbola līgas regulārajā sezonā.

Nākamās mājas spēles Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē “Jūrmala” aizvadīs 9. novembrī plkst. 19.30 pret “Jelgavu” un 7. decembrī, kad spēkosies ar “Valmieru”.