No 2024. gada 1. februāra iebraukšanas maksa Jūrmalas īpaša režīma zonā ir 3 eiro līdzšinējo 2 eiro vietā un iebraukšanas maksa būs spēkā visa gada garumā, kā tas bija līdz 2013. gadam. Noteikumi kūrortpilsētā mainīti, lai mazinātu ik gadu pieaugošo satiksmes intensitāti un stimulētu braucējus izmantot videi draudzīgākus transporta veidus.
Caurlaižu režīms Jūrmalas kūrortpilsētā ir kopš 1996. gada, un tikai kopš 2013. gada tas bija atcelts ziemas sezonā.
Nodevu nemaksā un bez caurlaides īpaša režīma zonā Jūrmalā var iebraukt elektromobiļi un CSDD reģistrētie transportlīdzekļi, kas pielāgoti vadītājam invalīdam.
Deklarēto jūrmalnieku īpašumā vai turējumā esošiem transportlīdzekļiem caurlaides tāpat kā līdz šim ir bez maksas. Nemainīga paliek arī ilgāka termiņa iebraukšanas caurlaižu maksa: nedēļas caurlaide 7 dienām maksās 10 eiro, mēnesim (30 dienām) – 31 eiro, trīs mēnešiem (90 dienām) – 55 eiro. Caurlaide visam gadam (365 dienām) maksā 180 eiro, kas ir 0,49 eiro dienā, pusgadam (180 dienām) caurlaide maksā 107 eiro, bet 270 dienām – 150 eiro.
Iegādāties caurlaidi
Pārbaudīt caurlaides derīgumu
Pieteikties atgādinājuma saņemšanai e-pastā
Papildu informācija
Informatīvie materiāli:
- Iebraukšanas caurlaižu noformēšana jūrmalniekam un ģimenes loceklim
- Iebraukšanas caurlaižu noformēšana ārstniecībai
Dienas caurlaide – 3 EUR
Dienas caurlaide ir derīga no attiecīgās dienas plkst. 00.00 līdz plkst. 23.59, kas ļauj dienas laikā iebraukt īpaša režīma zonā Jūrmalā neierobežotu reižu skaitu. Caurlaidei jābūt iegādātai iebraukšanas dienā (līdz plkst. 23.59). Iegādāties caurlaidi var arī nākamajā dienā pēc iebraukšanas (līdz plkst. 23.59), nodevas samaksu veicot e-pakalpojumu portālā (kalendārā jāizvēlas vakardienas datums) vai klātienē – Jūrmalas valstspilsētas administrācijas kasē (Jomas iela 1/5) vai Tūrisma informācijas centrā (Lienes ielā 5) (norēķini tikai ar maksājumu karti). Uzturēšanās periods īpaša režīma zonā Jūrmalā (neizbraucot no tās) nav ierobežots.
Caurlaidi var iegādāties, samaksājot nodevu 3 EUR:
- epakalpojumu portālā (maksājumu var veikt ar internetbanku vai maksājumu karti);
- izmantojot mobilo pakalpojumu sniedzēju:
- Mobilly elektronisko norēķinu sistēmu. Pakalpojuma sniedzēja noteiktā maksa par atbildes īsziņu – 0,11 EUR
- ar Citadeles bankas starpniecību
- EuroPark mobilajā lietotnē – komisijas maksa 0,11 EUR.
- caurlaižu automātos:
- pie iebrauktuvēm Priedaines un Vaivaru kontrolpunktā (norēķini tikai ar maksājumu karti);
- citos pilsētā uzstādītajos automātos – pie lielveikala “Rimi” Lielupē, pie Dzintaru koncertzāles, Majoru stāvlaukumā vai pie Dubultu dzelzceļa stacijas (norēķini skaidrā naudā ar monētām vai ar maksājumu karti),
- Tūrisma informācijas centrā (Lienes ielā 5) (skat.darba laiku) – norēķini tikai ar maksājumu karti,
- Apmeklētāju apkalpošanas centrā Kauguros (Raiņa ielā 110) – norēķini tikai ar maksājumu karti,
- Jūrmalas valstspilsētas administrācijas kasē (Jomas iela 1/5) – norēķini skaidrā naudā vai ar maksājumu karti.
Mērķis – mazināt transportlīdzekļu satiksmes intensitāti Jūrmalā
Noteikumi mainīti, lai mazinātu tranzīta plūsmu cauri kūrortpilsētai un veicinātu videi draudzīgāku transporta veidu izmantošanu. Tas ir būtiski, lai nodrošinātu vides kvalitātes saglabāšanu un iedzīvotāju veselības aizsardzību, mazinot trokšņus un gaisa piesārņojumu.
Satiksme Jūrmalā ik gadu kļūst intensīvāka, arī ārpus vasaras sezonas. Ārpus nodevas piemērošanas perioda, monitorējot transporta plūsmu 2021. un 2022. gadā, secināts, ka mēnešos, kad nodeva netiek piemērota (marts, oktobris), iebraucošo transportlīdzekļu skaits ir lielāks nekā aprīlī un septembrī, t.i., salīdzināmos mēnešos, kad par iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalā tiek iekasēta nodeva.
Par iebraukšanas maksu
Iebraukšanas maksa Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā ir spēkā kopš 1996. gada. No 2013. gada rudens tika atcelta nodeva rudens un ziemas periodā. Visu gadu autostāvvietas Jūrmalas valstspilsētas teritorijā vietās, kur atļauta autotransporta novietošana, ir bez maksas (izņemot privātās autostāvvietas).
No 1996. gada nodeva vienreizējai iebraukšanai bija 1 lats, no 2014.gada – 2 eiro. Nodevas apmērs nav mainīts kopš 2014. gada.
Nodevas apmērs, salīdzinot ar maksu par auto novietošanu stāvvietās, ko iekasē citās pilsētās un piejūras administratīvajās teritorijās, ir būtiski zemāks. Piemēram, Rīgā maksa par auto novietošanu stāvvietās ir līdz 5 eiro stundā. Igaunijas kūrortpilsētā Pērnavā autostāvvieta pludmales zonā vasaras sezonas laikā ir 12 eiro dienā vai 4 eiro stundā, centrā – 5 eiro dienā vai 1 eiro stundā; Lietuvā iebraukšana Kuršu kāpas teritorijā ir 30 eiro vieglajai automašīnai.
No nodevas samaksas iekasētos līdzekļus uzskaita pilsētas pamatbudžetā un izlieto tūrismam un kūrorta attīstībai labvēlīgas vides radīšanai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai, kā arī sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai. Ieņēmumi no iebraukšanas nodevas 2023. gadā ir 2,87 miljoni eiro.