Jūrmalas pašvaldība kļuva par partnerorganizāciju projektā "CCI4Change: Iedzīvotāju enerģijas patēriņa paradumu maiņas veicināšana BS pilsētās un pašvaldībās", ko finansē Interreg Baltijas jūras reģiona programma. Projektā tiks izmēģināti jauni sadarbības modeļi starp pašvaldībām un radošo industriju profesionāļiem ar mērķi mainīt iedzīvotāju uzvedību enerģijas patēriņa jautājumā.
CCI4Change sniegs sadarbības iespējas pašvaldībām un radošo un kultūras jomas profesionāļiem (angliski – creative and cultural industries jeb CCI), gūstot abpusēju labumu. Pašvaldības iegūs pieeju radošām idejām un prasmēm, kas ļaus iesaistīt iedzīvotājus un līdzradīt, bagātinot ilgtspējības iniciatīvas, savukārt radošo profesiju pārstāvji varēs pielietot profesionālās prasmes, lai radītu ilgtspējīgus risinājumus, gūt jaunas iespējas pašizpausmei un ienākumiem.
Pilotprojekti 2024. gadā tiks īstenoti Jūrmalā, Skanē un Kotkā. Balstoties uz pilotprojektos gūto pieredzi, tiks izstrādāts praktisku rīku kopums, lai atbalstītu sadarbību starp radošajiem profesionāļiem un vietējām iestādēm. Pašvaldībām būs pieejamas pārbaudītas metodes, stratēģijas un praktisks atbalsts, lai tās kopā ar vietējiem mākslas, kultūras un radošo profesiju pārstāvjiem varētu strādāt ar sarežģītākajām sabiedrības problēmām. Plānots izstrādāt trīs pilotprojektu padziļinātus apskatus par enerģijas patēriņa uzvedības maiņu, kas kalpos kā praktiski veiksmīgas sadarbības piemēri.
Projekta partneri ir Ziemeļu Dimensijas Kultūras partnerība (vadošais partneris, sekretariāts atrodas Latvijā); Kotkas pilsēta (Somija); Skānijas reģions (Zviedrija); Cursor Oy: (Somija); Föreningen Stapelbädden/STPLN (Zviedrija) un Dienvidaustrumu Somijas Lietišķo zinātņu universitāte (Xamk) (Somija).
Projekta gaitai sekos līdzi arī asociētie partneri - Rīgas pašvaldības aģentūra "Rīgas Enerģētikas aģentūra" (Latvija) un Baltijas jūras valstu padome (BJVP) (sekretariāts atrodas Zviedrijā).
Kā varam mainīt sabiedrības uzvedību, lai samazinātu enerģijas patēriņu? Šādas pārmaiņas ir grūti iesākt un aptvert. Projekta partneri uzskata, ka risinājumu meklējumos īpaši būtiska nozīme ir mākslai, kultūrai un radošiem līdzekļiem. Tie var palīdzēt rast jaunus veidus, kā valsts iestādēm un kopienām pievērsties enerģijas patēriņa paradumiem, kopīgi veicinot ilgtspējīgu nākotni.
"Es uzskatu, ka kultūras un radošās nozares prasmēm, zināšanām un spējām ir būtiska nozīme pārejā uz ilgtspējību. Šis projekts ir ļoti nepieciešama praktiska iespēja jauniem sadarbības formātiem starp pašvaldības iestādēm un radošo sektoru, lai kopā ar iedzīvotājiem sasniegtu kopīgu mērķi," saka Ziemeļu dimensijas partnerības kultūras jomā vadītāja pienākumu izpildītāja Krista Petäjäjärvi.
Projekts tiek īstenots no 2023. gada augusta līdz 2025. gada jūlijam. Kopējais CCI4change projekta budžets ir 470 000 eiro, no kuriem 80% jeb 380 000 eiro ir Interreg Baltijas jūras reģiona programmas līdzekļi, bet atlikušie 20% ir projekta partneru finansējums.
Projekta kopējās indikatīvās izmaksas ir 34 675,20 euro, kur Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 80% jeb 27 740,16 eiro, bet Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums ir 20% jeb 6 935,04 eiro.
Lasīt vairāk šeit.