Noslēdzies pirmais Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centra organizētais lekciju cikls “Meistarstāsti’’ ar devīzi “Atjaunot. Uzturēt. Uzlabot”. Notika četras tikšanās, kurās ēku īpašnieki un citi interesenti varēja satikt meistarus, uzklausīt pieredzes stāstus un piedalīties diskusijā par vēsturiskās arhitektūras saglabāšanu un estētiskas vides veidošanu.
Lekciju ieraksti visiem interesentiem pieejami Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centra (JKVDC) YouTube kanālā.
“Vēlamies, lai šie meistaru – savas jomas speciālistu – pieredzes stāsti aptver visu māju – gan dārzu, gan jumtu, konstrukcijas, logus, arī interjeru. No iedvesmas stāstiem, piemēram, par franču dārzu vēsturi, līdz praktiskiem padomiem, kā konkrētas idejas integrēt savā personīgajā mājas projektā,” stāsta JKVDC vadītājs Gundars Ūķis.
Lekciju cikla tēmas
- 23. novembrī meistarstāstu ciklu ievadīja iedvesmas stāsts. Francijas kultūras mantojuma entuziaste Dita Podskočija dalījās ar redzēto, apceļojot Francijas dārzus. Viņa pati šo lekciju nosaukusi par "Dārzu amatieres ceļojumu piezīmēm un iespaidiem".
- 30. novembrī “Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvas 2024" finālistes – dzīvojamās ēkas Majoros, Tirgoņu ielā 6, īpašnieks Dāvis Bautris kopā ar dizaineri un galdniecības meistaru stāstīja par visas ēkas būvniecības procesu, kas ietver arī koka detaļu atjaunošanu un jaunu kopiju izgatavošanu.
- 5. decembrī namdaris Raivis Austriņš stāstīja par savu pieredzi, atjaunojot koka konstrukcijas ēkai – arhitektūras piemineklim Dzintaru prospektā 41. Ēkas pārbūves projekts ieguva “Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvas 2023” galveno balvu.
- 13. decembrī arhitekts, būvmākslas mantojuma restaurators, vecmeistars, NKMP eksperts Pēteris Blūms dalījās savā personīgajā pieredzē, atjaunojot ēku koka elementus – durvis, logus, fasādes.