Māksliniece Baiba Māzere, sagaidot apaļo dzīves jubileju, skatītājus priecē ar saviem akvareļiem. Izstādē skatāmi dažādu žanru darbi – ainavas, portreti, reliģiskas vīzijas, kas tapuši dažādos laika posmos gan Latvijā, gan Čehijā.
Māksliniece darbojusies dizaina un lietišķās grafikas jomā, veidojusi interjera projektus, tomēr visvairāk strādā akvareļa tehnikā – gan portreta žanrā, gan ainavā. Jubilejas izstāde veidota kā individuālā pieredzē sakņots stāsts, kas atspoguļo mākslinieces pasaules redzējumu, ikdienišķu notikumu un sadzīvisku situāciju vērojumu.
Šobrīd māksliniece vairāk pievērsusies Latvijas dabas studijām, gleznās iemūžināti arī atmiņu tēli – dvēseles radinieki un reliģiski sižeti, kas rosinājuši pārdomas. Darbi glabā dzīves notikumu fragmentus, mudina pakavēties atmiņās, saskatīt dzīves gaišo pusi un priecāties par skaisto.
Kopš 20. gs. 60. gadiem mākslinieces radošā darbība cieši saistīta Čehiju. Tas ir laiks, kas pazīstams ar nosaukumu Prāgas pavasaris un arī Latvijas māksliniekiem pavēra iespēju ieskatīties aiz “dzelzs priekškara”. Māksliniece iepazina Čehiju un, aizrautīgi tverot jaunos iespaidus, redzēto fiksēja savos darbos. Izstādē ietverti darbi no Čehijas perioda, kas sakrīt ar mākslinieces radošā pacēluma laiku.
Baiba Māzere (1943) dzimusi Rīgā, bet sevi sauc par jūrmalnieci, jo jau ilgus gadus pastāvīgi dzīvo Priedainē. Māksliniece beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas ādas plastikas nodaļu (1963), studijas turpinājusi Latvijas Valsts Mākslas akadēmijā Interjera nodaļā (1964–1969), glezniecību mācījusies pie Borisa Bērziņa. Mīlestība pret akvareli veidojusies, pateicoties akvareļmeistariem Eduardam Jurķelim un Kārlim Sūniņam. Kopš 1969. gada Baiba Māzere regulāri piedalās izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs.