No 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā norisināsies XXVII Vispārējie latviešu dziesmu un XVII Deju svētki. Koristiem, dejotājiem un mūziķiem turpinās aktīvs un atbildīgs mēģinājumu posms, lai sekmīgi sagatavotos dalībai svētkos. Jūrmalas radošie kolektīvi aicina uz pirmssvētku koncertiem!
Jūrmalā Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem gatavojas 21 amatiermākslas kolektīvs – seši kori, deviņi tautas deju kolektīvi, trīs koklētāju ansambļi, pūtēju orķestris, tautas lietišķās mākslas studija “Bulduru audējas” un Jūrmalas teātris. Tie ir jauniešu, vidējās paaudzes un senioru kolektīvi, kuros kopumā darbojas vairāk nekā 500 dalībnieku.
Svētku ieskaņas koncerti Jūrmalā
Dziesmu un deju svētku gaidās interesenti tiek aicināti novērtēt Jūrmalas un viesu radošo kolektīvu sniegumu pirmssvētku koncertos.
Dziesmu svētku ieskaņas koncerts Jūrmalā skanēs 25. martā plkst. 18.00 Jūrmalas Majoru vidusskolā (Rīgas iela 3), koncertā piedalīsies jauktie kori “Jūrmala”, “Lira”, “Spārnos”, “Vaivari” un vīru koris “Burinieks”.
Tautas deju koncertā “Man rakstītis mugurā”, kas 1. aprīlī plkst. 17.00 notiks Jūrmalas Kultūras centrā (Jomas iela 35), dejos bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Zītariņi”, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas deju kolektīvs “Kauguriņš”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Jūrmaldancis”, Ukrainas latviešu dejotāji “Kastaņi” un senioru deju kopa “Ābelīte”.
Pierīgas apriņķa koru skate Jūrmalas Majoru vidusskolā (Rīgas iela 3) norisināsies 16. aprīlī no plkst. 11.00. Skatē piedalīsies Jūrmalas kori, kā arī kori no Babītes, Baldones, Baložiem, Katlakalna, Ķekavas un Mārupes. Virsdiriģents – Jānis Ozols.
Maijā Jūrmalas kultūras iestādēs varēs skatīt latviskām tradīcijām veltītas izstādes. Jūnijā Mellužu estrādē norisināsies Dziesmu un Deju svētku ieskaņas kopkoncerts, kur uzstāsies Jūrmalas kori un deju kolektīvi, savukārt Horna dārzā notiks tautas mūzikas koncerts, kurā piedalīsies folkloras kopas un tautas deju kolektīvi.
Par svētkiem
XXVII Vispārējie latviešu dziesmu un XVII Deju svētki šogad notiks 150 gadu jubilejas zīmē, kas ir nozīmīgs laika nogrieznis visaptverošai un unikālai kustībai, kas cauri laikmetiem un vēsturisko notikumu līkločiem ir spējusi vienot un iedvesmot. Laika ritējumā Dziesmu un deju svētki attīstījušies par daudzpusīgu nacionālās kultūras notikumu reizi piecos gados, nedēļas garumā kopā pulcējot tūkstošiem skatītāju un klausītāju.
Šā gada Dziesmu un deju svētkiem gatavojas vairāk nekā 1700 kolektīvu Latvijā un ārvalstīs.
Svētku laikā – no 30. jūnija līdz 9. jūlijam – notiks vairāk nekā 60 pasākumu un koncertu vairākās vietās Rīgā. Svētku programmā iekļauti divi lielkoncerti Mežaparka estrādē jeb Sidraba birzī – 6. jūlijā notiks koru lielkoncerts “Tīrums. Dziesmas ceļš”, 9. jūlijā būs noslēguma koncerts “Kopā augšup”. Notiks divi vērienīgi latviešu skatuviskās dejas koncerti – lielkoncerts “Balts”, kas norisināsies “Arēnā Rīga”, un lieluzvedums “Mūžīgais dzinējs”, kas tiks izdejots Daugavas stadionā. Kokļu mūzika skanēs koncertā “Laika upe” Ķīpsalā, savukārt pūtēju orķestri muzicēs koncertā “Laiks iet pāri” Andrejostā. Tautas lietišķās mākslas meistaru darbi jūlijā vienkopus būs aplūkojami izstādē “Mēs” kvartālā “Sporta 2”, savukārt amatierteātru sniegums būs vērojams Vērmanes dārzā.
XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku plašā programma pieejama mājaslapā www.dziesmusvetki.lv.