Jūrmalai izveidots savs goda tērps – šā gada novembrī pabeigta sieviešu un vīriešu goda kārtas paraugeksemplāru izgatavošana. Jūrmalas goda tērps ir jaunrade, tā koncepts veidots, par pamatu ņemot etnogrāfisko tērpu veidošanas standartu un pētot tautastērpu valkāšanas tradīcijas Jūrmalas un Rīgas apkārtnē.
Goda tērpa iecere, tā koncepta izstrāde un izgatavošana ir pašu jūrmalnieku kopdarbs, tērpa darināšanā piedalījušies jūrmalnieki, amatu prasmju zinātāji. Aušanas studijā “Bulduru audējas” noausts brunču audums, jūrmalnieku mājas stellēs tapis lielais plecu lakats, Jūrmalā šūdināti brunči un krekli, adītas zeķes, darināts zīļu vainags un citas tērpa sastāvdaļas.
Tērpu detaļas darināja Jūrmalas Kultūras centra folkloras kopas vadītāja Sarmīte Sedliņa, jūrmalnieces, amatu prasmju zinātājas Dace Starka un Saulcerīte Greiziņa. Daļa tērpu audumu noausta arī darbnīcā Naukšēnu pagastā, jostas un pogas izgatavotas Rīgā. Savas idejas tērpa izveidē sniedza Jūrmalas tautas deju kolektīvi, aušanas studijas dalībnieces un amatu meistari.
“Iecere izveidot Jūrmalas apvidum piederīgu un saskaņotu tērpu, kurā īpašos svētkos pārstāvēt savu pilsētu un iznest tās vārdu, radās Jūrmalas radošo kolektīvu dalībniekiem,” stāsta goda tērpa koncepta autore Sarmīte Sedliņa. “Goda tērpam izvēlētas Jūrmalas ģerboņa un karoga krāsas, to iedvesmojis apkārtnes dabas skaistums, tādēļ jūrmalnieka goda kārtā ietvertas jūras un upes zilās nokrāsas, priežu zaļums, purva dzērveņu sārtums, dzintara un saules mirdzums un pludmales smilšu toņi.”