Siltais un saulainais laiks rosina doties atpūsties pie jūras. Jūrmalā ir 13 oficiālās peldvietas, vienpadsmit no tām ir jūras, divas – iekšzemes peldvietas Lielupes krastā: Ezeru ielas peldvieta un Priedaines peldvieta.
Atpūtai izvēlieties oficiālās peldvietas, kur regulāri tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte un peldvietas atbilstība higiēnas un atpūtas standartiem, kā arī atpūtnieku drošību uzrauga profesionāli glābēji. Informācija par jūras ūdens temperatūru Bulduros, Majoros, Kauguros pieejama vietnē visitjurmala.lv.
Lai atpūta pie ūdens neradītu nepatīkamus starpgadījumus, Jūrmalas pašvaldības policija atgādina svarīgākos nosacījumus.
- Pievērsiet uzmanību signālkarogiem pludmalē!
- Sarkans ar dzeltenu karogs nozīmē, ka pludmali uzrauga glābēji,
- Zaļš karogs – peldēties ir droši,
- Dzeltens karogs – peldēties ir bīstami,
- Sarkans karogs – peldēties aizliegts!
- Pastāvīgi paturiet redzeslokā bērnus!
- Bērniem vecumā līdz 12 gadiem doties ūdenī bez vecāku uzraudzības ir aizliegts.
- Situācijā, kad bērns pludmalē ir pazudis, nekavējieties – jo ātrāk tiks uzsākta meklēšana, jo mazāk satraukuma būs vecākiem un pašam bērnam!
- Lai saulē neapdegtu, negūtu saules dūrienu un sliktu pašsajūtu, lietojiet saules aizsargkrēmu un noteikti – galvassegu. Intensīvā ultravioletā starojuma dēļ tiešā saulē vasarā nav ieteicams uzturēties laikā no plkst. 11.00 līdz 15.00. Uzturoties saulē, jādzer daudz šķidruma.
- Saulē sakarsušam nav ieteicams strauji doties ūdenī, jo, sakarsušam ķermenim saskaroties ar zemāku ūdens temperatūru, var sākties muskuļu krampji vai sirdsdarbības un asinsrites traucējumi. Nepeldieties uzreiz pēc sātīgas maltītes, nogaidiet vismaz 45 minūtes.
- Aizliegts peldēties, esot apreibinošo vai psihotropo vielu ietekmē.
- Aizliegts peldēt aiz peldvietu norobežojošām bojām.
- Peldēšanās un niršana nepazīstamos ūdeņos, nepiemērotos laikapstākļos, lielos viļņos vai spēcīgā straumē ir apdraudējums veselībai un dzīvībai.
- Neleciet ūdenī no laipām, konstrukcijām vai tiltiem, jo, strauji metoties ūdenī, var gūt traumas pret ūdenstilpes gultni vai kādu priekšmetu, kas atrodas gultnē.
- Dodoties izbraucienā ar peldlīdzekli – katamarānu, laivu u. c. –, pārliecinieties, ka tas ir apgādāts ar glābšanas vestēm, tām jābūt peldlīdzeklī esošo cilvēku skaitā. Bērniem, kuri jaunāki par 12 gadiem, atrodoties peldlīdzeklī, jābūt ģērbtiem atbilstoša izmēra glābšanas vestē.
- Ja esat klāt negadījumā vietā, kur nav profesionālu glābēju, pirms doties palīgā kādam, kurš nonācis nelaimē, ir jāizvērtē situācija un savi spēki – vai spēsiet izglābt; slīkstoša cilvēka glābšana var apdraudēt pašu glābēju. Sniedzot palīdzību slīkstošam cilvēkam, drošāk izmantot priekšmetus, ko pasviest, padot slīkstošajam. Par notikušo nekavējoties jāinformē glābēji:
- Jūrmalā – zvanot pa tālruni 29444810;
- citur Latvijā – 112.
Atgādinām! Jūrmalas pludmalē un peldvietās aizliegts:
- ievest dzīvniekus;
- smēķēt;
- lietot alkoholiskos dzērienus vai citas apreibinošas vielas vai atrasties publiskā vietā reibuma stāvoklī;
- kurināt ugunskurus un lietot grilu;
- izvietot teltis, izņemot kempinga teritorijas vai privātīpašumus;
- izmantot dronus un citus radiovadāmus lidmodeļus;
- iebraukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem, izņemot vietas, kur atļauts nobraukt pludmalē, lai pievestu peldlīdzekļus, pirms tam informējot pašvaldības policijas dežūrdaļu (tālr. 29444810).
Jūrmalas pašvaldības policija aicina ievērot sabiedriskās kārtības noteikumus un atcerēties, ka droša atpūta galvenokārt atkarīga no paša atpūtnieka.