Šā gada 26. septembrī Jūrmalā notika Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Jūrmalas Centrālās bibliotēkas un Latvijas Bibliotekāru biedrības rīkotā Latvijas bibliotekāru novadpētniecības konference – saiets “Bibliotēku un novadpētnieku sadarbība: lokālās kultūrvides resursu veidošanai un piederības izjūtas veicināšanai ikvienam”. Konferencē piedalījās vairāk nekā 80 dalībnieki no visiem Latvijas reģioniem – bibliotekāri, novadpētnieki un citi kultūras nozares pārstāvji.
Konferencē tika pārrunāta institūciju un sabiedrības sadarbības nozīme vietējā kultūras mantojuma apzināšanā un popularizēšanā, kas ir nozīmīgs resurss katra novada identitātes stiprināšanai.
Vēsturnieks un skolotājs Edgars Plētiens iepazīstināja ar novadpētniecības lomu raidījuma “Tas notika šeit” veidošanā, aplūkojot, kā vietējā vēsture un bibliotēku resursi var veicināt dziļāku izpratni par vietējo mantojumu.
Biedrības “Jēkabpils mantojums” valdes priekšsēdētājs, novadpētnieks Jānis Zeps dalījās pieredzē par sadarbības iespējām starp novadpētniekiem, bibliotēkām un sabiedriskajām organizācijām, akcentējot kopdarbu novadpētniecības resursu veidošanā un izplatīšanā.
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja vēsturniece Gunta Strode atklāja, kā bibliotēku resursi tiek izmantoti muzeja pētnieciskajā darbā.
Gāliņciema bibliotēkas vecākā bibliotekāre Santa Šepetauska un Ventspils Galvenās bibliotēkas Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītāja Aija Volka dalījās ar savu pieredzi, pētot personības, dzimtas un notikumus Gāliņciemā, Ventspilī.
Konferences laikā dalībniekiem bija iespēja ne tikai gūt teorētiskas zināšanas, bet arī praktiski iepazīt Jūrmalas kultūrvēsturisko un nemateriālo mantojumu, piedaloties tīklu siešanas un mezglošanas darbnīcās sadarbībā ar Jūrmalas amatnīcu.
Dalībnieki piedalījās ekskursijās, kur iepazinās ar bagātīgo Jūrmalas kultūrvēsturisko mantojumu Slokā, Ķemeros, Aspazijas mājā, Jūrmalas muzejā un Jūrmalas Brīvdabas muzejā. Sniedzot atsauksmes par konferenci, dalībnieki izteica pārliecību, ka Jūrmalā gūtās idejas ir iedvesmojušas viņus ciešākai sadarbībai kopienas piederības veicināšanā.