Katras pilsētas kultūrvides sejā vaibstus veido dažādas iestādes, un muzejs ir viena no tām. Lai padarītu kultūras dzīvi piepildītāku un daudzveidīgāku, Jūrmalas muzejs nākamajā gadā pilsētas kultūras dzīvē plāno gan pasākumus, kas kļuvuši jau par tradīciju, gan jaunas aktivitātes.
Nākamo gadu Jūrmalas muzejs plāno sākt ar jauniegūto krājuma priekšmetu izstādi “Muzeja priekšmetu slepenā dzīve”, kurā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar interesantām vēstures liecībām, kas nonākušas Jūrmalas muzeja krājumā pēdējo piecu gadu laikā. Ir plānota arī jaunas vēsturiskās ekspozīcijas atklāšana Bulduru Izstāžu namā, kur muzeja apmeklētāji varēs uzzināt gan par ēkas Muižas ielā 6 vēsturi, gan par apkaimes attīstību.
Ir svarīgi turpināt un kopt tradīcijas, kas uz Jūrmalu aicina un vieno mākslas profesionāļus un interesentus. Par gaidītu notikumu ir kļuvusi muzeja rīkotā starptautiskā jūras tematikai veltītā biennāle “Marīna”. 2023. gada biennāles moto ir “Ūdensdievam uz pleciem” – personīgie mīti un leģendas, spēles un rotaļas. Nosaukumu iedvesmojusi Aspazijas dzeja. Šoreiz biennāle “Marīna” pievērsīsies personīgajai mitoloģiskajai pieredzei saistībā ar jūru un tam, kā šī pieredze radījusi ieradumus, rituālus, tradīcijas un to atspoguļojumu mākslas darbos. “Marīnas” aktivitātes norisināsies visās Jūrmalas muzeja struktūrvienībās. Jūrmalas muzejā notiks starptautiskā konkursizstāde “Ūdensdievam uz pleciem”, Aspazijas mājā būs apskatāma izstāde “Maģiskās jūras būtnes. Kur tās mīt?”, Bulduru Izstāžu namā – vēsturiskā marīnas izstāde “Sapnis par aizjūru”, savukārt Jūrmalas Brīvdabas muzeja teritorijā būs aplūkojami tēlniecības darbi un vides objekti.
Līdztekus “Marīnai” Jūrmalas muzejs visa gada garumā turpinās rīkot augstvērtīgu mākslas darbu izstādes. Dažas no tām – gleznotāja Edgara Vērpes personālizstāde “Zīmogs”, jaunā tēlnieka Egona Perševica izstāde “Skulptūru nākotne”, izstāde, kas veidota no mākslas zinātnieka Nikolaja Bulmaņa trimdas latviešu mākslas kolekcijas, un citas.
Lielu vērību 2023. gadā muzejs pievērsīs izglītojošam darbam ar bērniem un skolēniem. Sagatavošanā ir programmas ģimenēm interesantai laika pavadīšanai muzejā, kas ietver aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tiek plānots darbs muzejpedagoģijas jomā, lai muzejs kļūtu vēl interesantāks un saistošāks skolēniem. To iecerēts panākt, veidojot un realizējot gan izglītojoši izklaidējošas programmas pamatskolēniem, gan pētnieciskas stundas muzejā vidusskolēniem, kuri izraudzījušies padziļinātu kursu latviešu valodas un literatūras, vēstures, mākslas, dizaina un tehnoloģiju apguvei. Skolēnu iesaiste muzeja ikdienā, atbalsts skolēniem izvirzīto mācību rezultātu sasniegšanā un pirmajos soļos zinātniskajā pētniecībā ir būtiski, lai demonstrētu jauniešiem visas plašās iespējas, ko viņu dzīvē un profesionālajā darbībā paver kultūras iestādes.