23. novembrī Majoru pludmalē atklāts Olgas Šilovas laikmetīgās mākslas objekts “Jūrava un peldētājs”. Skulptūra, kas reiz papildināja Jomas ielu Majoros, atgriežas publiskajā telpā, lai kļūtu par vienu no Jūrmalas piejūras ainavas simboliem.
Pavasarī Jūrmalas pilsēta saņēma tēlnieces, Latvijas Mākslas akadēmijas profesores Olgas Šilovas dāvanu – laikmetīgo skulptūru “Jūrava un peldētājs”, kas tagad aplūkojama Majoru pludmales kāpu zonā Ērgļu ielas galā, pie noejas uz pludmali.
Olgas Šilovas skulptūras un vides objekti top viņas darbnīcā Lielupē. Arī četrus metrus augstā “Jūrava”, kas tagad, atbilstoši mākslinieces iecerei, uzstādīta Ērgļu ielas galā, kur veido sinerģiju ar moderno arhitektūru. Līdzīgi kā citi Šilovas veidotie skulpturālie objekti - “Stāvēju, dziedāju augstajā kalnā” (2021) un “Aspazija kāpās”(2020), - arī “Jūrava un peldētājs” kļūs par vienu no Jūrmalas pilsētas simboliem.
Abstraktās formās alumīnijā atlieto nāru Olga Šilova radīja 2005. gadā pēc kāda uzņēmēja pasūtījuma. Mākslas darbs tika uzstādīts uz privātas zemes Jomas ielā, kur līdz 2020. gadam bija publiski pieejams un aplūkojams. Drīz pēc tam, kad “Jūravas” pasūtītājs pēkšņi bija devies mūžībā, viņa biznesa pārņēmēji uzsāka skulptūras demontāžu. Māksliniece nolēma savu darbu atpirkt. Tā nu divus gadus dekoratīvā skulptūra atradās mākslinieces darbnīcā. Meklējot risinājumu, kā objektu atgriezt tam paredzētajā dzīvē, tēlniece nolēma šo 40 000 eiro vērto mākslas darbu uzdāvināt Jūrmalas pilsētai.
“Paldies Jūrmalas pilsētai un Kultūrtelpas un vides dizaina centram par veiksmīgo un raito sadarbību,” māksliniece bija gandarīta, ka viņas veidotais darbs atkal atguvis savu īsto funkciju, jo radīts kā publiski pieejama māksla konkrētā vidē – kūrortpilsētā, jūras tuvumā.
Jau kopš 2019. gada Jūrmalas pašvaldība rīko metu konkursus "Mākslinieciski augstvērtīga vides objekta izveide Jūrmalā", katru gadu finansējot un pilsētā uzstādot jaunus mākslas objektus, kas bagātina kūrortpilsētas vidi un veicina tās atpazīstamību. Laikmetīgās mākslas darbi apskatāmi Bulduros, Jaundubultos, Ķemeros, Majoros un Mellužos, bet šobrīd notiek darbs pie objekta izveides Kauguros.