Pašvaldība
Jūrmalas ģerbonis apsnidzis

Domes sēdē skatīti vairāk nekā 60 jautājumi: apstiprināja Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības nolikumu, precizēja finansējuma apjomu ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu īstenotajos projektos, apstiprināja saistošos noteikumus par pašvaldības pabalstu mācību procesa atbalstam bērniem un izglītojamajiem, palielināja veselības aprūpes pabalstu senioriem  un pieņēma citus lēmumus.

Mainīts pastāvīgo komiteju sastāvs

Veica grozījumus pastāvīgo deputātu komiteju sastāvā. Anitu Adijāni Finanšu komitejā aizstās Jānis Lediņš, Attīstības un vides jautājumu komitejā – Romāns Mežeckis, Tūrisma un kurortoloģijas komitejā – Rita Sproģe; Rolandu Parasigu-Parasiņu Jaunatnes un sporta jautājumu komitejā, Transporta un mājokļu jautājumu komitejā, Pilsētsaimniecības komitejā un Tūrisma un kurortoloģijas komitejā – Jānis Asars.

Jūrmalas domes deputātiem Anitai Adijānei un Rolandam Parasigam-Parasiņam tika apturētas deputāta pilnvaras, pamatojoties uz likuma “Par pagaidu papildu prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam” un Pašvaldības domes vēlēšanu likumu.

Apstiprināts pašvaldības nolikums

Apstiprināja Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības nolikumu. Līdz šim spēkā esošais pašvaldības nolikums apstiprināts 2010. gadā. Nolikums aktualizēts atbilstīgi spekā esošajiem normatīvajiem aktiem. Tas nosaka pašvaldības administrācijas struktūru, pašvaldības līdzdalību kapitālsabiedrībās, biedrībās un nodibinājumos, domes politisko un administratīvo amatpersonu (darbinieku) funkcijas, lēmumu pieņemšanas kārtību, privātpersonu tiesības vietējā pārvaldē, kā arī citus pašvaldības darba organizācijas jautājumus.

Optimizēta Attīstības pārvaldes struktūra

Apstiprināja pašvaldības Attīstības pārvaldes nolikumu. Nolikums nosaka pārvaldes mērķus, uzdevumus, tiesības un struktūru. Optimizējot Attīstības pārvaldes līdzšinējo struktūru, samazināts pārvaldes nodaļu skaits. Atbilstīgi apstiprinātajam nolikumam pārvaldē ir šādas nodaļas: Tūrisma un uzņēmējdarbības attīstības nodaļa, Stratēģiskās plānošanas nodaļa, Infrastruktūras investīciju projektu nodaļa ar Būvniecības daļu. Nolikums stājas spēkā 2022. gada 1. februārī.

Pabalstu mācību procesa atbalstam saņems visi izglītojamie

Bērniem vecumā no pusotra līdz pieciem gadiem un izglītojamiem no pieciem līdz 24 gadiem, kuri apgūst obligāto izglītību, profesionālo vai augstāko izglītību pilna laika programmā, pašvaldība piešķirs pabalstu 100 eiro gadā mācību procesa atbalstam. To varēs saņemt izglītojamie, kuri Jūrmalā deklarēti ne mazāk kā gadu pirms pabalsta pieprasīšanas.

Iepriekš 50 eiro pabalstu izglītības ieguves atbalstam saņēma daudzbērnu ģimenes un ģimenes, kurās bērns uzsāk mācības pirmajā klasē. No 2022. gada 1. februāra 100 eiro pabalstu reizi gadā varēs saņemt visi izglītojamie.

Saistošie noteikumi par pabalstu piešķiršanu būs spēkā pēc saskaņojuma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Palielina pabalstu senioriem

Palielināja veselības aprūpes pabalstu senioriem. Jūrmalā deklarētie seniori varēs saņemt pašvaldības pabalstu līdz 150 eiro gadā veselības aprūpei – pacientu iemaksām, zāļu, optikas, medicīnas preču u. tml. iegādei.

Iepriekšējos gados šis pabalsts bija 100 eiro, 2021. gadā atbalstam Covid-19 krīzē pašvaldība pabalstu palielināja līdz 150 eiro. Arī turpmāk veselības aprūpes pabalsts senioriem būs 150 eiro gadā. Ja seniori par 2021. gadu jau ir iesnieguši iesniegumu ar izdevumus apliecinošiem čekiem par summu, kas nesasniedz 150 eiro, līdz 2022. gada 31. janvārim varēs iesniegt papildu iesniegumu pabalsta palielināšanai.

Plāno uzlabot stadiona “Sloka” infrastruktūru

Stadionā “Sloka” plāno izbūvēt virslīgas futbola stadionu prasībām atbilstošu apgaismojumu, nodrošinot Latvijas Futbola federācijas (LFF) un Eiropas Futbola asociāciju savienības infrastruktūras noteikumu prasības. Plānots arī pārbūvēt mākslīgā seguma laukumu par dabīgā zāles seguma futbola laukumu atbilstoši LFF prasībām. Projektu plānots īstenot divās kārtās ar valsts budžeta līdzfinansējumu. Šobrīd valsts līdzfinansējuma piešķiršana ir apstiprināta projekta pirmajai kārtai, projekta īstenošanu uzsāks, kad būs saņemts valsts budžeta finansējuma apstiprinājums arī otrajai kārtai.

Noteica speciālās piemaksas

Noteica speciālās piemaksas par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos. Piemaksas no 2022. gada 1. janvāra līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai valstī līdz 20% apmērā no darbiniekiem noteiktās mēnešalgas noteiktas Jūrmalas pašvaldības policijas inspektoriem.  Piemaksas 10% apmērā noteiktas Jūrmalas sociālo pakalpojumu centra “Kauguri” sociālajiem darbiniekiem, sociālajiem audzinātājiem, sociālajiem aprūpētājiem u.c. amatiem.

Apstiprināts vietu saraksts publisku pasākumu rīkošanai

Apstiprināja Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībai piederošo zemes vienību sarakstu, kuras var tik lietderīgi un racionāli izmantotas un iznomātas publisko pasākumu rīkošanai. Publiskās pasākumu rīkošanas vietas statuss noteikts pieciem zemesgabaliem: Jomas ielā 35A, Dzintari 1510, Pils ielā 1, Sloka 8621 un 5.līnija 4209.

Nomas maksa publisku pasākumu rīkošanas vietām tiks noteikta atbilstoši neatkarīga vērtētāja noteiktajai ikgadējai tirgus nomas maksai.

Apstiprina pakalpojumu maksu

Apstiprināja pašvaldības SIA “Veselības un sociālās aprūpes centrs - Sloka” sniegto pakalpojumu maksas apmēru 2022. gadam. Ilgstošas sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojuma maksas apmērs vienai personai diennaktī noteikts 33,29 eiro, īslaicīgas sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojums – 46,20 eiro diennaktī.

Jūrmalas intereses pārstāvēs Latvijas Lielo pilsētu asociācija

Nolēma izstāties no biedrības “Latvijas Pašvaldību savienība”. Jūrmalas valstspilsēta ir biedrs Latvijas Pašvaldību savienībā un biedrībā “Latvijas Lielo pilsētu asociācija”. Abas biedrības īsteno līdzīgus mērķus, tomēr valstspilsētām atšķirībā no novadu pašvaldībām ir plašāka kompetence tādos jautājumos kā sabiedriskais transports, veselības aprūpe, izglītības nodrošināšana u. tml. Valstspilsētu pašvaldību aktuālie jautājumi konceptuāli tiek risināti ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas starpniecību.

Izvērtējot abu biedrību mērķus un līdzšinējo darbību, tika secināts, ka Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība spēj savas intereses pārstāvēt ar biedrības “Latvijas Lielo pilsētu asociācija” atbalstu un nav lietderīgi papildus turpināt dalību biedrībā “Latvijas Pašvaldību savienība”.

Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības biedra nauda biedrībā “Latvijas Pašvaldību savienība” vidēji gadā ir 67,8 tūkstoši eiro, “Latvijas Lielo pilsētu asociācijā” tā ir vairāk nekā trīs reizes mazāka.

Nekustamais īpašums

Pēc īpašnieku ierosinājuma atbalstīja zemes vienību apvienošanu, zemes vienību sadali. Pieņēma lēmumus saistībā ar detālplānojuma izstrādi zemesgabaliem Tallinas ielā, Vienības prospektā, 20. līnijā, Kļavu ielā, Kāpu ielā.

Noslēdza četrus līgumus par pašvaldības īpašumā esošu dzīvojamo telpu īri – divi jauni īres līgumi un divi līgumi pārslēgti esošajās adresēs iepriekšējo īrnieku vietā.

Pieņēma lēmumus par pašvaldības īpašumā esošu zemesgabalu nomas līgumu noslēgšanu, pagarināšanu un atsavināšanu, pārdodot izsolē.

Atcēla vidi degradējošas ēkas statusu un paaugstināto nekustamā īpašuma nodokļa likmi īpašumam Rīgas ielā. Vidi degradējošas ēkas statuss bija piešķirts ar domes lēmumu 2012.gada 22.novembī; šobrīd ir veikta ēkas pamatu konservācija un nav spēkā tie apstākļi, uz kuru pamata tā tika klasificēta kā vidi degradējoša.

Ar visiem Jūrmalas pilsētas domes sēdēs pieņemtajiem dokumentiem var iepazīties sadaļā “Domes pieņemtie dokumenti”.