Būvdarbi

23. martā tika parakstīts projekta “Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstība, IV kārta” būvdarbu līgums “Ūdenssaimniecības tīklu paplašināšana Dubulti–Pumpuri”.

Būvdarbu līgums paredz ūdenssaimniecības tīklu izbūvi atsevišķās ielās un rajonos posmā no Dubultiem līdz Pumpuriem, kur SIA “Jūrmalas ūdens” tīkli līdz šim nebija pieejami. Savukārt 30. martā tika parakstīts projekta “Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstība, IV kārta” būvdarbu līgums “Ūdenssaimniecības tīklu paplašināšana Dzintari un Majori”.

Izbūvēs līdz īpašumu robežai

Posmā no Dubultiem līdz Pumpuriem kopā paredzēts izbūvēt 7,8 km ūdensapgādes tīklu, 11,6 km sadzīves kanalizācijas pašteces vadu, 1,5 km kanalizācijas spiedvadu un sešas jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas. Būvdarbu līgums jāīsteno viena gada laikā no darbu uzsākšanas, tas nozīmē, ka gaidāmā būvdarbu sezona būs saistīta ar satiksmes ierobežojumiem, ar ko būs jārēķinās iedzīvotājiem. Precīza informācija, kas interesē daudzus jūrmalniekus – kad sāks darbus konkrētās ielās –, būs zināma tuvākajā laikā, kad būvdarbu veicējs iesniegs plānoto darbu grafiku.

Savukārt pilsētas centrā kopā paredzēts izbūvēt 11,6 km ūdensapgādes tīklu, 1,1 km sadzīves kanalizācijas pašteces vadu, 0,8 km kanalizācijas spiedvadu un vienu jaunu kanalizācijas sūkņu staciju.

Ūdenssaimniecības tīklu izbūve paredzēta līdz nekustamo īpašumu robežai, līdz ar to aicinām iedzīvotājus, kurus skars komunikāciju izbūve, pārliecināties par sava ūdensvada pievada un sadzīves kanalizācijas novadīšanas atzara atrašanās vietu. Daudzi jūrmalnieki ir saskaņojuši pievadu un atzaru izvietojumu, lai vēlāk, kad tīklu izbūve būs jāveic pagalmā, tā būtu iespējami ērta un līdz ar to izmaksu ziņā lētāka.

Izbūve plānota arī citās apkaimēs

Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētajā projektā “Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstība, IV kārta” būvdarbu līgums “Ūdenssaimniecības tīklu paplašināšana Dubulti–Pumpuri” ir turpinājums ūdenssaimniecības tīklu izbūvei Buļļuciemā, kas tika veikta no 2016. gada līdz 2017. gadam.

Iepirkumu procedūras ir noslēgušās arī būvdarbiem ūdenssaimniecības tīklu paplašināšanai Valteros un Krastciemā un posmā no Buļļuciema līdz Bulduriem. Šo būvdarbu līgumus paredzēts noslēgt tuvākajā laikā.

Kartogrāfiskais materiāls par plānotiem projektiem pieejams vietnē www.jurmalasudens.lv sadaļā “Investīciju projekts” – “Kartes”; par katra līguma noslēgšanu SIA “Jūrmalas ūdens” informēs plašāk.

Vērienīgs projekts četrās kārtās

Kopš 2001. gada ar Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu ir veikta būtiska ūdenssaimniecības sistēmas paplašināšana, realizētas vairākas izmaksu un darba apjoma ziņā vērienīgas projekta kārtas.

Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstības I kārtā pamatā izbūvēti vai rekonstruēti lielie objekti – izbūvētas jaunas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas Slokā, jauna atdzelžošanas stacija Kauguros, atjaunotas atdzelžošanas stacijas Dzintaros un Jaundubultos, atjaunotas ūdenstorņos uzstādītās sistēmas Dzintaros un Ķemeros, kā arī veikta neliela apjoma tīklu paplašināšana (13,6 km ūdensapgādes un 6,9 km kanalizācijas tīklu).

Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstības II kārtā uzsvars tika likts uz dzeramā ūdens sagatavošanas staciju izbūvi, uzstādot nanofiltrācijas iekārtas Dzintaros, Jaundubultos; izbūvēta jauna ūdens sagatavošanas stacija Ķemeros, maģistrālie tīkli Kaugurciemā, Vaivaros, Asaros un Mellužos, kā arī paplašināti ūdenssaimniecības tīkli Kauguru–Slokas, Mellužu–Valteru rajonā, nodrošinot tīklu pieejamību jau līdz privātīpašuma robežai.

Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstības III kārtā bija viens uzsvars – tīklu pieejamība. Sadalošie tīkli līdz privātīpašuma robežai tika izbūvēti Mellužu–Asaru un Ķemeru rajonā.

Šobrīd līdz ar Buļļuciema posma izbūvi projekta IV kārtā SIA “Jūrmalas ūdens” ūdenssaimniecības attīstībā apguvusi 73,4 miljonus eiro, un vēl projekta IV kārtā līdz 2022. gadam plānots apgūt 45,3 miljonus eiro.

Pārklājums sasniedz jau 87%

Ja salīdzina ūdenssaimniecības tīklu pārklājumu pirms atsevišķo kārtu izbūves – 74% no Jūrmalas iedzīvotājiem – un pēc projekta – 87% no Jūrmalas iedzīvotājiem – redzams, ka struktūrfondu līdzekļi ir ieguldīti pamatoti.

Par ES Kohēzijas fonda līdzekļiem izbūvētie centralizētie kanalizācijas un ūdenssaimniecības tīkli dod iespēju ūdenssaimniecības pakalpojumus nodrošināt ļoti lielam Jūrmalas iedzīvotāju skaitam.

Ieguldītais finansējums ir devis iespēju nodrošināt kvalitatīvu un drošu pakalpojumu, gan piegādājot dzeramo ūdeni, gan novadot un atbilstoši attīrot sadzīves kanalizāciju.