Bulduru Izstāžu namā norisināsies pasākums “Satiec savu meistaru”, kurā apmeklētāji varēs iepazīties ar piecām dažādām amatu prasmēm.
6. aprīlī plkst. 11.00 – 14.00 norisināsies pasākuma “Satiec savu meistaru” aktivitātes, kā arī ikviens ir aicināts iesaistīties kopdarbā – Aspazijas mājai domātā lupatu deķa aušanā.
Lupatu deķa aušanas darbnīcu vadīs studijas “Bulduru audējas” vadītāja Arta Māldere, iepazīstinot ar deķu aušanas vēsturisko izcelsmi un darināšanas metodi, kā arī ikviens varēs iesaistīties kopdarbā, ieaužot savas rindas Aspazijas mājai domātajā deķī.
Iepirkumu tīkliņu darināšanas paraugdemonstrējumus rādīs amatu meistare Anitra Tooma. Apmeklētāji redzēs, kā vienu no senajām amatu prasmēm – zvejas tīkla linuma aušanu – var izmantot mūsdienās, radot dizaina priekšmetu – iepirkuma tīkliņu.
Pīto jostu jeb pīteņu darināšanas darbnīcu vadīs “Jūrmalas Amatnīcas” vadītāja un amatu prasmju zinātāja Agnija Saprovska. Darbnīcā varēs uzzināt par pīto jostu veidiem, kā arī apgūt vienkārtņa pīto jostu pinumu. Dalībniekiem ar priekšzināšanām būs iespēja darināt šķērssvītraino vai garsvītraino pinumu. Pieteikšanās darbnīcai – līdz 4. aprīlim, aizpildot anketu.
Pīnīšu darināšanas darbnīcu vadīs aušanas studijas “Bulduru audējas” audēja tautas lietišķās mākslas meistare Zane Zaula. Darbnīcā būs iespēja apgūt gan vienkāršākus, gan sarežģītākus pīnīšu veidus. Darbnīca paredzēta dalībniekiem no septiņu gadu vecuma. Pieteikšanās darbnīcai – līdz 4. aprīlim, aizpildot anketu.
Mezglošanas darbnīcu vadīs “Jūrmalas Amatnīcas” meistare Dace Starka. Darbnīcā ikviens varēs apgūt mezglošanas tehniku, izveidot kādu dizaina priekšmetu vai ar dekoratīvu mezglojumu daļu apdarināt dvieļu galus. Pieteikšanās darbnīcai – līdz 4. aprīlim, aizpildot anketu.
Pasākums “Satiec savu meistaru” Latvijā norisinās jau 16. reizi, tā mērķis ir popularizēt tradicionālās amatu prasmes un zināšanas, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Šogad pasākums “Satiec savu meistaru” notiks visa aprīļa garumā, katru nedēļas nogali citā vēsturiskajā zemē.
Jūrmalā pasākumu rīko Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar Jūrmalas muzeju, aušanas studiju “Bulduru audējas” un biedrību “Jūrmalas Amatnīca”.