Ik gadu pavasara un vasaras sezonā Jūrmala ietērpjas krāšņā ziedu rotā, kas priecē jūrmalniekus un pilsētas viesus. Šopavasar pilsētas skvēros un parkos saplauks gandrīz 80 tūkstoši puķu stādu – vairāk nekā 39 tūkstoši viengadīgo puķu un 40 tūkstoši sīpolpuķu.
Viengadīgo puķu stādi šobrīd vēl pieņemas spēkā kokaudzētavas “Bulduri” siltumnīcās: vairāk nekā 17 000 atraitnīšu, kuras aprīlī tiks izstādītas skvērā pie Dzintaru koncertzāles, Horna dārzā, Majoru skvērā, Rīgas ielas apstādījumos, Jaundubultu parkā un Talsu šosejas rotācijas apļos.
“Arī šogad esam rūpējušies, lai pilsētvide Jūrmalā pavasarī un vasarā kļūtu krāsaināka un skaistāka, gadu no gada priecējot jūrmalniekus un pilsētas viesus. Pavasara dobēs lielākoties būs redzami siltie toņi – dzeltens, oranžs un sarkans. Plānojot apstādījumus, ņemam vērā modes tendences krāsu kompozīcijās, bet svarīgākais ir pieejamā šķirņu dažādība, kas pilnveido dobes struktūru,” stāsta Agita Bērza, Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Pilsētsaimniecības un labiekārtošanas nodaļas galvenā dārzniece. “Pavasara puķu dobju plānošana nākamajam gadam Jūrmalā sākas līdz ar sīpolpuķu ziedēšanu, jo šajā periodā ļoti labi redzamas iepriekšējā gadā izvēlēto sīpolpuķu īpašības, krāsas un uzvedība pilsētvides apstādījumos.”
Pavasarī saplauks rudenī stādītās sīpolpuķes – tulpes, narcises, hiacintes un kamasijas. Bagātīgi ziedošo tulpju un košo atraitnīšu kompozīcijas vislabāk baudīt maija vidū skvēros pie Dzintaru koncertzāles, pie Majoru stacijas, Horna dārzā, Jaundubultu parkā un Mellužu parkā. Krāšņi ziedošajās pavasara dobēs tiek izmantoti sīpolpuķu maisījumi, nodrošinot ilgāku un bagātīgāku ziedēšanu un krāsu dažādību. Lai izceltu dobju kontūru, gar malām tiek stādītas spilgtāku krāsu atraitnītes, kas savu dekorativitāti nezaudē līdz pat jūnija vidum.
Krāsām un dekoratīvajiem augiem bagātākās dobes būs vērojamas Horna dārzā, kur ziedēs vairāk nekā 4000 atraitnīšu un gandrīz 10 000 sīpolpuķu. Vasarā puķu dobes iekrāsosies sārtos, violetos un dzeltenos toņos, kurās rotāsies sārtās kannas, lauvmutītes, košās cīniju un dāliju ziedkopas, smalkās un gaisīgās gauras un citi augi, kas piepildīs Horna dārzu ar ziedu burvību. Savukārt skvērā pretī Majoru stacijai stādīs gandrīz 4000 atraitnīšu un uzziedēs 6000 sīpolpuķu tumši sarkanā, maigi sārtā un baltā krāsā.
“Puķes tiek audzētas apkurinātās plēves siltumnīcās. Atraitnīšu stādiem tiek uzturēta 12–14 grādu temperatūra dienā un 10–12 grādi naktī. Pārējām puķēm orientējoši 18 grādi dienā, 14–16 grādi naktī,” stāsta Agita Bērza. “Pelargonijas, kalibrahojes, balzamīnes un citas traukos un piramīdās audzējamas puķes tiek izaudzētas no jaunstādiem. Savukārt puķes ar īsāku veģetācijas periodu, kas stādāmas dobēs, – samtenes, alises, puķu tabaka un citas – tiek audzētas no sēklām kokaudzētavas siltumnīcās. Lai tās krāšņi un bagātīgi ziedētu visu vasaru, gan dēsti audzēšanas periodā, gan augi puķu dobēs un kastēs regulāri tiek laistīti ar barības šķīdumu,” atklāj A. Bērza.