Sabiedrība Vide
Teritorijas sakopšana

Pašvaldība rūpējas, lai pilsētas publiskās teritorijas būtu tīras un sakoptas. Arī nekustamo īpašumu īpašniekiem ir pienākumi, kas jāveic, lai uzturētu kārtībā savu īpašumu un tam piegulošo teritoriju.

Nopļaut zāli, kopt piegulošās teritorijas

Nekustamo īpašumu īpašniekiem vai tiesiskajiem valdītājiem nekustamajā īpašumā un īpašumam piegulošajā teritorijā ir pienākums

  • pļaut zālienu, nepieļaujot, ka zāles garums pārsniedz 15 centimetru;
  • tīrīt piegulošās teritorijas, ietves un publiskai lietošanai ierīkotos pagalma gājēju celiņus.

Ja nekustamā īpašuma piegulošā publiskā lietošanā esošā teritorija līdz brauktuves malai pārsniedz piecus metrus, nekustamā īpašuma īpašnieks nodrošina piegulošās teritorijas uzturēšanu piecu metru platumā no nekustamā īpašuma robežas.

Īpašumam piegulošās publiskās teritorijas uzturēšana ir jānodrošina, izņemot šādas ielas: Pērkona iela, Rīgas iela, Meža prospekts, Bulduru prospekts, Aizkraukles iela, Rembates iela, Raunas iela, Ikšķiles iela, Dzintaru prospekts, Lienes iela, Jomas iela, Jūras iela, Ērgļu iela, Zigfrīda Meierovica prospekts, Dubultu prospekts, Strēlnieku prospekts, Raiņa iela, Nometņu iela, Tallinas iela, Mellužu prospekts, Asaru prospekts, Talsu šoseja, Kolkas iela, Turaidas iela posmā no izejas pludmalē līdz dzelzceļa līnijai, Skolas iela, Ventspils šoseja, Slokas iela, Piekrastes iela, Mežmalas iela, Tukuma iela, Emīla Dārziņa iela, Vienības prospekts, Lielais prospekts. Vikingu iela, Lašu iela, Babītes iela, Viestura iela posmā no Ganību ceļa līdz Vienības prospektam.

Minētās ielas ir Jūrmalas pilsētas centrālās ielas ar intensīvu sabiedriskā transporta, autotransporta un cilvēku plūsmu, līdz ar to ir nepieciešams pastiprināti nodrošināt to kopšanu, tādēļ to uzturēšanu nodrošina Jūrmalas pašvaldība.

Kam pienākas atbrīvojums?

No šiem pienākumiem var atbrīvot viendzīvokļa mājas, kuru neizmanto saimnieciskajai darbībai, vienīgo īpašnieku,

  • ja tam ir trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss;
  • ja tas ir pensionārs vai persona ar 1. vai 2. grupas invaliditāti un šajā īpašumā savu dzīvesvietu nav deklarējusi vai faktiski nedzīvo neviena pilngadīga persona darbspējīgā vecumā.

Lai saņemtu atbrīvojumu, pašvaldībā jāiesniedz pamatots iesniegums ar lūgumu veikt īpašumam publiskā lietošanā esošās piegulošās teritorijas sakopšanu.

Pienākumi un atbildība par teritorijas uzturēšanu ir noteikta 2021. gada 25. februāra Jūrmalas valstspilsētas teritorijas kopšanas saistošajos noteikumos Nr. 17.

Kur likt dārza atkritumus?

Kur likt nopļauto zāli, lapas, zarus, ja nekustamā īpašuma īpašnieks savā teritorijā nevēlas vai nav iespēju veidot kompostu?

Organiskos jeb bioloģiski noārdāmos atkritumus nav atļauts ievietot sadzīves atkritumu konteinerā, jo tie tiek apsaimniekoti citā veidā.

Ja bioloģisko atkritumu kompostēšana savā mājsaimniecības teritorijā nav iespējama, var vērsties pie sadzīves atkritumu apsaimniekotāja SIA “Clean R”, kas piedāvā bioloģiskajiem atkritumiem atsevišķus konteinerus vai maisus.

Šo atkritumu izvešanai var pieteikties, zvanot SIA “Clean R” Klientu apkalpošanas centram pa tālruni 67111001, vai e-pastā kc@cleanr.lv.

Atbilstoši Jūrmalas pilsētas domes saistošajiem noteikumiem Nr. 5 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Jūrmalas pilsētā” noteikts, ka bioloģiski noārdāmos atkritumus atļauts kompostēt savas mājsaimniecības teritorijā, ja tas nerada draudus cilvēku dzīvībai, veselībai, videi, kā arī personu mantai.