Ķemeru ūdenstornis ir Latvijas industriālā mantojuma sastāvdaļa. Uzcelts 1929.gadā, arhitekts Fridrihs Skujiņš. Ūdenstornis izskatā veidots kā bāka un atrodas blakus savulaik populārajai Ķemeru viesnīcai, ko dēvēja arī par "balto kuģi".
2019.gada jūlijā ir uzsākti būvdarbi projekta “Jaunu dabas un kultūras pasākumu radīšana Rīgas jūras līča rietumu piekrastē” objektā “Ķemeru ūdenstornis” Tukuma ielā 32.
Būvdarbu rezultātā tiks restaurēts Ķemeru ūdenstornis, paredzot, ka Ķemeru ūdenstornī tiks izveidots Tūrisma informācijas centrs, pastāvīgā ekspozīcija par Ķemeru vēsturi, kā arī atjaunotas skatu platformas ūdenstorņa 3.stāvā un uz jumta.
Būvdarbus objektā veic pilnsabiedrība “RERE BMV”. Būvuzraudzību nodrošina piegādātāju apvienība “SIA “Isliena V” un “Jurēvičs un partneri””. Šobrīd uzsāktos būvdarbus paredzēts pabeigt nākamgad.
2019.gada oktobrī Jūrmalas pilsētas dome izsludināja iepirkumu ID Nr.JPD 2019/119/A196/IP82 “Ķemeru ūdenstorņa pastāvīgās ekspozīcijas satura un dizaina projekta izstrāde un tā realizācijas”. Iepirkuma mērķis ir Ķemeru ūdenstorņa pastāvīgās ekspozīcijas satura un dizaina projekta izstrāde un tā realizācija ar mērķi Ķemeru ūdenstorņa būvi pielāgot jaunu tūrisma pakalpojumu radīšanai:
ūdenstorņa 1.stāvā izveidojot tūrisma informācijas ieguves punktu;ūdenstorņa 2.stāvā izveidojot ekspozīciju par Ķemeru kūrorta vēsturi;ūdenstorņa 3.stāvā (pirmajā skatu platformā) izveidojot informācijas un norāžu zīmju sistēmu, atspoguļojot informāciju par tuvākajā apkārtnē (Ķemeros) esošajiem kultūras mantojuma objektiem;ūdenstorņa 4.stāvā (zem ūdens rezervuāra) izveidojot telpu mainīgās ekspozīcijas izvietošanai;ūdenstorņa 5.stāvā – uz jumta (otrajā skatu platformā) izveidojot informācijas un norāžu zīmju sistēmu, atspoguļojot informāciju par apkārtnē esošajiem dabas mantojuma objektiem.
Ķemeru ūdenstorņa restaurācijas un pārbūves darbi tiek veikti ERAF līdzfinansētā projektā “Jaunu dabas un kultūras tūrisma pakalpojumu radīšana Rīgas jūras līča rietumu piekrastē”, projekta Nr.5.5.1.0/17/I/010. Projektā un tā izmaksās ietilpst vairāku objektu atjaunošana: Mellužu estrāde, Ķemeru ūdenstornis, Mērsraga brīvdabas estrāde “Jēgerlejas”, Rojas brīvdabas estrāde un divi objekti Engures novadā. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Engures, Mērsraga un Rojas novada pašvaldību. Visa projekta kopējās izmaksas ir 7 399 355,86 eiro, no kurām ERAF finansējums ir 2 948 460,00 eiro, valsts budžeta dotācija ir 836 454,54 eiro, projekta sadarbības partneru līdzfinansējums – 1 992 933,07 eiro, Jūrmalas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums – 1 355 569,48 eiro. Ūdenstorņa rekonstrukcijas izmaksas plānotas 1,06 milj.eiro apmērā.
Projekta mērķis ir veicināt Baltijas jūras Rīgas līča rietumu piekrastes reģiona sociālekonomisko attīstību, veicot ieguldījumus reģionam nozīmīgu kultūras un dabas mantojuma objektu saglabāšanā, attīstot tajos esošos un radot jaunus tūrisma pakalpojumus, kas nodrošinās šo objektu integrāciju vietējās ekonomikas struktūrā.