Datums 17. septembris, 2024 – 17. decembris, 2024
Laiks11.00–12.30
Vieta Jūrmalas muzejā Tirgoņu ielā 29
Seniori 2

    Norise:

    Kam? Senioriem (65+)

    Dalībnieku skaits: 3-8 personas vienā nodarbībā

    Kad? 1x nedēļā otrdienās pl.11:00

    Ilgums: līdz 90 min

    Nodarbību mērķi: izmantojot drāmas terapijas metodes un tehnikas, uzlabot un uzturēt emocionālo labsajūtu, vitalitāti, mazināt vientulību un sociālo izolētību, attīstīt radošumu un spontanitāti, apgūt relaksācijas un stresa mazināšanas tehnikas, gūt atbalstu, prieku un gandarījumu, esot kopā ar citiem.

    Kas ir drāmas terapija?

    Drāmas terapija ir viens no mākslu terapijas veidiem. Tās pielietojums ir plašs, un tā var palīdzēt ikvienam uzlabot emocionālo, kognitīvo, fizisko un sociālo pašsajūtu. Drāmas terapiju no teātra mākslas atšķir tas, ka tā mērķtiecīgi izmanto drāmas un teātra elementus – lomu spēles, stāstus, pasakas, metaforas, sapņus, maskas, lelles, gleznas, fotogrāfijas u.c. mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus, lai sasniegtu terapeitiskus mērķus – emocionālo, kognitīvo, fizisko un sociālo integritāti.

    Kāpēc senioriem drāmas terapijas nodarbības būtu ieteicamas?

    Novecojot personas sociālās lomas samazinās, kas var ietekmēt pašapziņu un mainīt uzvedību. Samazinās iesaistīšanās sabiedriskās norisēs vai persona var kļūt sociāli neaktīva. Protams, ka novecošanos un bioloģiskos procesus nevar novērst, tomēr dzīves kvalitāti var ietekmēt, piemēram, regulējot emocionālo sfēru vai palīdzot būt/palikt sociāli aktīviem, nodrošinot piederības sajūtu kādai grupai. Drāmas terapija senioriem piedāvā kognitīvo funkciju treniņus, emocionālo atbalstu, sevis/situācijas pieņemšanu, labizjūtas veicināšanu, mijiedarbību ar citiem, sensorās stimulācijas treniņus u.c. metodes, tādejādi pozitīvi ietekmējot seniora funkcionēšanu.

    Kā noritēs drāmas terapijas nodarbība?

    Nodarbība notiks drošā, labvēlīgā atmosfērā drāmas terapeites vadībā Jūrmalas muzeja telpās. Nodarbību veidos sarunas un sabalansētas aktivitātes ar drāmas un teātra elementu izmantošanu, kas ļauj radoši izpaust domas, sajūtas un emocijas. Procesā tiks izmantotas Jūrmalas muzeja aktuālās izstādes, dažādi objekti, aksesuāri un citi rekvizīti. Nodarbība noslēgsies ar kopīgu sarunu, kurā tiks apkopota dalībnieku iegūtā pieredze. Nodarbībā katram dalībniekam ir tiesības iesaistīties un dalīties savās izjūtās tikai tik daudz, cik pats vēlas un jūtas gatavs.

    Nodarbības vadīs:

    Mg.sc.sal., diplomēta mākslas terapeite ar specializāciju drāmas terapijā; diplomēta dramatiskā teātra aktrise ar specializāciju leļļu teātrī Una Eglīte.

    Ievērībai!

    • Nodarbības darbosies pēc atvērtās grupas principa, kas nozīmē, ka grupu var apmeklēt vienu vai vairākas reizes (pēc saviem ieskatiem) un katru reizi var pievienoties jauni dalībnieki.
    • Lai apmeklētu drāmas terapijas nodarbības, nav nepieciešamas mākslinieciskas vai aktieriskas dotības vai iepriekšēja pieredze teātra mākslā! Ja jūti, kas šis tevi uzrunā un nebīsties vārda “drāma”, tad droši pievienojies!
    • Nodarbība nenotiks, ja uz to būs ieradušies mazāk kā 3 dalībnieki!
    • Drāmas terapijas nodarbības nav domātas tev, ja atrodies akūtā krīzes stāvoklī. Tā neaizstāj individuālo psihoterapiju vai ārsta apmeklējumu, bet var būt labs un noderīgs papildinājums, kā sevi atbalstīt!
    • Jūrmalas muzejs nodrošina vides pieejamību personām ar ierobežotām pārvietošanās iespējām.